Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Dziś otwarcie Suntago

Od dziś oficjalnie rozpoczyna działalność największy i najnowocześniejszy wodny park w Europie. Obiekt przygotowany jest na przyjęcie 15 tys. gości.

Największy i najnowocześniejszy - taki ma być nowo otwarty obiekt we Wręczy pod Mszczonowem. Nie ma wątpliwości, że Suntago Wodny Świat to wyjątkowy wodny park rozrywki, nie tylko na mapie Polski, ale i Europy. Dla mieszkańców samej Wręczy, a także gminy Mszczonów i sąsiednich samorządów może on oznaczać znaczenie więcej niż dobrą rozrywkę.

Wręcza to niewielka wieś w powiecie żyrardowskim, w gminie Mszczonów. To właśnie tutaj, w sąsiedztwie położonych wzdłuż drogi domków, wyrósł gigantyczny kompleks rekreacyjny.

Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Europie. Podzielony został na strefy saun, relaksu i zabawy. W tej ostatniej znalazły się 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 km, baseny dla surferów i ze sztuczna falą. W całym obiekcie znalazło się 18 basenów o łącznej powierzchni 3,5 tys. mkw. (w tym 5 basenów termalnych), są brodziki dla najmłodszych dzieci i sztuczna rzeka. Wszystko to w otoczeniu sprowadzonych z egzotycznych krajów 740 palm i tysięcy storczyków.

Wodny park powstał na 20-hektarowej działce, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 60 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Obiekt może przyjąć dziennie do 15 tys. gości. W weekend otwarcia wykupione zostały wszystkie bilety. Niezbyt ruchliwymi do tej pory drogami prowadzącymi przez Wręczę przejechały tysiące samochodów. Pod potrzeby nowego obiektu powstała też nowa droga, wybudowana przez samorządy  Mszczonowa, Radziejowic, a także przez wojewodę mazowieckiego i marszałka  województwa.

Jeszcze przed otwarciem obiektu na posesjach we Wręczy można było zauważyć ogłoszenia o czekających na gości kwaterach, większy niż zwykle ruch na drogach i w okolicznych sklepikach.

Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem o obiekcie opowiadali inwestorzy, wykonawcy i burmistrz Mszczonowa.   Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem o obiekcie opowiadali inwestorzy, wykonawcy i burmistrz Mszczonowa.
Maria Grabowska /Foto Gość

- To dopiero początek - mówi Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa . - Ludzie będą chcieli tu odpoczywać, a więc i nocować. Myślę, że w promieniu 50 km wszystkie kwatery i miejsca hotelowe w każdy weekend będą zajęte. Jestem szczęśliwy, że udało się to przedsięwzięcie zrealizować. To inwestycja bardzo ważna dla całego regionu, województwa i dla Polski. Inwestycja, która daje pracę, a to dla każdego samorządowca najważniejsze.

W nowo otwartym kompleksie rekreacyjnym pracę znalazło 350 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama