Nowy numer 47/2023 Archiwum

Zmarł o. Zbigniew Pisiałek CP

W nocy po nagrodę do Pana odszedł o. Zbigniew Pisiałek CP, proboszcz parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej i przełożony tamtejszego zgromadzenia.

Ojciec Pisiałek od czerwca 2019 r. pełnił posługę w rawskiej parafii. Współpracował z pozostałymi rawskimi parafiami, angażował się w wydarzenia diecezjalne. Choć posługiwał niespełna rok jako proboszcz parafii św. Pawła od Krzyża, szybko zjednał sobie serca wiernych, z którymi organizował wydarzenia parafialne, spotkania formacyjne.

Zmarł w nocy 21 lutego w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim w wieku 60 lat, w 34. roku kapłaństwa. Polećmy w modlitwie dobremu Bogu duszę śp. o. Zbigniewa.

Uroczystości pogrzebowe w Rawie Mazowieckiej śp. o.Zbigniewa Pisiałka CP - przeora wspólnoty i proboszcza parafii odbędą się w kościele p.w. św. Pawła do Krzyża ( ul. ks. Skorupki 3) w czwartek 27 lutego. O 16.30 zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego przeora, a o 18.00  odmówimy różaniec w intencji zmarłego. O 18.30 rozpocznie się uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. łowickiego A.F. Dziuby.

Pochówek przeora odbędzie się w piątek 28 lutego w Łodzi w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej (al. Pasjonistów 23). O 9.00 zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego przeora, a o 10.30 różaniec. O 11.00 rozpocznie się uroczysta msza św. pogrzebowa.  Następnie ciało śp. o. Zbigniewa zostanie złożone do grobowca zakonnego na Cmentarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

Zbigniew Józef Pisiałek urodził się 18 lutego 1960 r. w Żarnowie (woj. łódzkie). Ukończył szkołę podstawową oraz liceum w Łodzi. W tym czasie uczęszczał na katechezę do prowadzonej przez pasjonistów parafii Matki Bożej Bolesnej na Teofilowie, gdzie został też ministrantem. Po zdaniu egzaminu dojrzałości poprosił o przyjęcie do grona nowicjuszy Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (oo. pasjonistów). Po ukończeniu seminarium wyjechał na dalsze studia teologiczne do Rzymu, gdzie 25 maja 1986 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II.

Po powrocie do Polski został skierowany do wspólnoty zakonnej w Łodzi, gdzie powierzono mu pracę formacyjną i wychowawczą w postulacie. Po 4 latach, w roku 1994, został mianowany przełożonym klasztoru w Warszawie i dyrektorem kleryków. W tym czasie pełnił też urząd konsultora prowincjalnego. W roku 1998 XIII Kapituła Prowincjalna wybrała go na przełożonego prowincjalnego Polskiej Prowincji Pasjonistów pw. Wniebowzięcia NMP. Funkcję tę pełnił przez 4 lata.

Od roku 2002 do 2019 należał do wspólnoty zakonnej w Kieźlinach k. Olsztyna i pracował duszpastersko w parafii św. Rozalii, której był proboszczem od marca 2015 do czerwca 2019 roku.

W roku 2013 uzyskał tytuł doktora nauk teologicznych na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W czerwcu 2019 r. został mianowany przełożonym klasztoru pasjonistów w Rawie Mazowieckiej i proboszczem parafii św. Pawła od Krzyża.


Biogram zaczerpnięty ze strony oo. pasjonistów: www.pasjoniscirawamazowiecka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy