Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Poznajcie nasze prelegentki

W tym roku podczas VII Diecezjalnego Dnia Kobiet konferencje wygłoszą dwie niezwykłe kobiety: Irena Neumueler i s. Anna Maria Pudełko.

Pierwsza prelegentka wygłosi konferencję "Od opuszczenia do przyjaźni", s. Anna zaś ”Przy sercu. Nie za daleko, nie za blisko”.

Poznajcie nasze prelegentki

Irena Neumueler z wykształcenia jest teologiem i nauczycielem. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie, na Wydziale Teologicznym (Instytut Teologii Apostolstwa). Od wielu lat angażuje się w misję ewangelizacji w Kościele mając pragnienie, by każdy człowiek przyjął nowe życie w Chrystusie. Zainspirowana kobietami w Biblii oraz nauczaniem św. Jana Pawła II na temat kobiecości, podjęła Boże zaproszenie do wspierania kobiet w odkrywaniu ich tożsamości, piękna, wartości i godności. W tym celu prowadzi rekolekcje dla kobiet, warsztaty i sesje biblijne w wielu miastach Polski, na Litwie i w Anglii dla Polonii. Pociąga kobiety słowem Bożym do przyjęcia swej tożsamości w Bogu, do świadomego życia, odkrywania swego potencjału, pasji, bogactwa i darów, aby stawały się mądrymi, pełnymi Ducha i radości osobami, by budowały wartościowe relacje i miały dobry wpływ na przemianę świata. Prowadząc od 15 lat posługę dla kobiet, zrealizowała wiele projektów formacyjnych. Jednocześnie przyczyniła się do powstania w różnych miastach Polski wielu inicjatyw, wspólnot, stowarzyszeń wpierających kobiecość. Życie w Chrystusie i posługa dla kobiet jest jej drogą powołania i spełnienia. Jest prezesem Fundacji "Status Feminae". Prowadzi własną działalność InSpe Inspiracja i Rozwój. Mieszka w Lęborku.

Siostry Anny Marii uczestniczkom naszych spotkań nie trzeba przedstawiać. Czynimy to dla tych, które jeszcze nie były z nami.

Poznajcie nasze prelegentki

S. Anna Maria Pudełko, apostolinka z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań, jest psychopedagogiem powołania, absolwentką Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie i Akademii Ignatianum w Krakowie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Współpracuje ze Szkołą Formatorek Zakonnych przy Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Prowadzi rekolekcje, wykłady i warsztaty dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżonków.  Autorka cyklu "Taka jak Ty" dla Stacji 7. Publikuje w Edycji św. Pawła: "Za Tobą do pełni życia. Droga krzyżowa dla poszukujących" (2020), "Kobieta w pełni szczęśliwa" (2017), "Maryja wie lepiej" (2016), "Różaniec dla dwojga" (2016, współautorka), Ma swoją stronę Pudełko Ani i bloga (www.apostolinki.pl). Mieszka w Skierniewicach.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama