Nowy numer 9/2021 Archiwum

Stacja Kobiet ŁKA przejdź do galerii

Łódzka Kolej Aglomeracyjna dba o swoje pasażerki. Po raz 4. hala wschodnia dworca Łódź Fabryczna zamieniła się w strefę zdrowia, urody, smaku i mody.

Choć Dzień Kobiet przypada 8 marca, celebrowanie tego święta rozpoczyna się już na kilka dni przed i trwa często ponad tydzień.

Ofert dla kobiet nie brakuje. Od badań profilaktycznych, przez atrakcyjne promocje, aż po dodatkowe wydarzenia przeznaczone tylko dla płci pięknej.

Wszystko to odbyło się 6 marca na hali wschodniej dworca Łódź Fabryczna, gdzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna po raz 4. zorganizowała "Stację Kobiet". Rozmowy z ekspertami w dziedzinie mody, urody i zdrowia. Goście z łódzkich stowarzyszeń, fundacji i placówek kulturowych. Życzenia muzyczne, taneczne od sławnych osób. Spektakle teatralne, pokazy mody, a to wszystko dla setek, a nawet tysięcy kobiet – mieszkanek Łodzi i turystek, które podróżowały pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Podczas spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z badaniami profilaktycznymi.   Podczas spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z badaniami profilaktycznymi.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Panie nie kryły zainteresowania stoiskami, ale i zadowolenia z propozycji przygotowanej przez ŁKA. – Jestem zachwycona pomysłem i różnorodnością stoisk, które tu mamy. Naprawdę pomyśleli o wszystkim. Osobiście sprawdziłam stację smaków, kosztując smakołyków firm i spółdzielni z województwa łódzkiego. Brałam udział w badaniu skóry głowy i włosów, odwiedziłam także amazonki, które przypomniały mi o tym, jak ważna jest profilaktyka piersi. Bardzo podobały mi się życzenia wyśpiewane przez łódzkich wokalistów i pokazy mody. Mamy naprawdę zdolnych ludzi w mieście, a dziś cieszy przede wszystkim fakt, że i panowie, i kobiety działają na rzecz innych kobiet, podkreślając, jak ważne jesteśmy – mówi Katarzyna Włodarkiewicz, mieszkanka Łodzi.

Na Stacji Kobiet można było spotkać m.in. Miss Polski 2019.   Na Stacji Kobiet można było spotkać m.in. Miss Polski 2019.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Czas oczekiwania na pociąg wypełniły życzenia, piosenki i muzyczne laurki w wykonaniu m.in. dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusza Stachury, grupy teatralnej "Tadam" czy dzieci z niepełnosprawnością ruchową z Fundacji "Dom w Łodzi". Spotkanie umilały także rozmowy ze znanymi osobami, wśród których była m.in Miss Polski 2019. 

Każda z pań miała okazję do zrobienia sobie prezentu w strefie wystawców, w której nie brakowało przedstawicieli ziemi łowickiej. Ciastem, żurkiem, wędlinami i własnymi wyrobami częstowali m.in. przedstawiciele "LGD Ziemia Łowicka" i Stowarzyszenia Rozwoju Bednar i okolic. Wśród prezentujących rękodzieła prezentowała się także "Szyszka z piernika" pochodząca ze Skierniewic. 

Czas kobiet trwa. Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest jednym ze sponsorów VII Diecezjalnego Dnia Kobiet, który już za tydzień odbędzie się w Skierniewicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama