GN 42/2020 Archiwum

Olimpiada Teologii Katolickiej

W piątek 4 marca 27 uczniów ze szkół ponadpodstawowych diecezji łowickiej napisało test wiedzy teologii katolickiej na poziomie diecezjalnym. Dziś ordynariusz diecezji ogłosił nazwiska zwycięzców i wręczył im pamiątkowe puchary.

W szkołach ponadpodstawowych diecezji 213 osób zmierzyło się na pierwszym etapie testów. Ze szkolnego etapu do diecezjalnego zakwalifikowało się 39 uczniów, z czego 27 wzięło w nim udział. 12 chłopców i 15 dziewcząt, przygotowanych przez katechetów, zmierzyło się w teście, który 4 marca pisali uczniowie w każdej z diecezji.

- Te olimpiady nie są łatwe i to trzeba podkreślać, bo to owoc ciężkiej pracy uczniów i ich opiekunów - mówi ks. Tomasz Jackowski, organizator OTK w diecezji łowickiej. - Młody człowiek, wśród licznych obowiązków, zajęć i zainteresowań, musi znaleźć miejsce na swoim "twardym dysku" na tę wiedzę, na coś nowego, więc to już powoduje pewne trudności. Poza tym temat tegorocznej olimpiady dotyczył spraw społecznych, Polski, Ewangelii i wielu zagadnień z katechizmu. Jednak widać, że uczniowie diecezji łowickiej sobie z tym dobrze radzą - dodał.

Komisja na sprawdzenie prac miała 72 godziny. W sobotę 7 marca uczniowie zostali poinformowani o wynikach, a troje zwycięzców, którzy będą reprezentować diecezję na ogólnopolskim konkursie w kwietniu, zostało zaproszonych do Kurii Łowickiej na wręczenie nagród. Nazwiska zwycięzców ogłosił bp Andrzej F. Dziuba, wręczając im pamiątkowe puchary.

XXX Olimpiadę Teologii Katolickiej na poziomie diecezji wygrała Dominika Łażewska z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Pokoju w Łowiczu. Drugie miejsce zajął Michał Olesiński z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie. Trzecie miejsce zdobyła ubiegłoroczna laureatka Aleksandra Supeł z Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama