GN 42/2020 Archiwum

Zaproszenie na dni otwarte w WSD Łowicz

Moderatorzy, wykładowcy i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu zapraszają na dni otwarte, które odbywać się będą się w weekend 20-22 marca.

Po raz kolejny drzwi seminarium otwierają się dla chłopaków od 15. roku życia, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda formacja kleryków w diecezji łowickiej.

Spotkanie rozpocznie się adoracją krzyża w piątek 20 marca o 18.00. Na tę część spotkania zaproszeni są wszyscy diecezjanie, którzy chcą modlić się wraz z alumnami i moderatorami seminarium.

W sobotę zainteresowani będą uczestniczyć w codziennych obowiązkach kleryków. Będą spędzać czas na rozmowach z nimi, dopytywać o szczegóły, ale też trwać na modlitwie, w skupieniu i na rozeznawaniu powołania.

Spotkanie zakończy się w niedzielę 22 marca o 12.00. Na dni otwarte zaproszeni są zarówno ci, którzy rozważają podjęcie drogi kapłaństwa, jak i ci, którzy zwyczajnie chcą zobaczyć, jak wyglądają nauka i formacja w seminarium. Spotkanie jest bezpłatne. Należy ze sobą zabrać, oprócz podstawowych rzeczy osobistych, Pismo Święte, śpiwór, a także strój do gry w piłkę. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Do udziału zachęcają alumni WSD. - Dni otwarte w naszym seminarium są dla mnie wielkim przeżyciem. Spotkanie z młodymi ludźmi, którzy szukają swojej drogi, jest zawsze inspirujące, a jednocześnie to okazja, by samemu wrócić pamięcią do czasu, kiedy sam odkryłem powołanie. Spotkałem wtedy kilka osób, które Pan Bóg postawił na mojej drodze jako drogowskazy. Mimo że nie dawali prostych odpowiedzi ani rozwiązań, to jednak wskazywali kierunek, pokazywali środki i narzędzia, które były pomocne. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzą nasze seminarium w czasie dni otwartych, będą czuć się w nim dobrze. Bedzie czas na modlitwę, rozmowy i wspólną rekreację. To będzie dobry, Boży czas - mówi Michał Kubiak, alumn WSD.

Zgłoszenia przyjmowane są przez facebookowy profil WSD Łowicz oraz pod numerem telefonu: (46) 837 60 16. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama