Nowy numer 38/2023 Archiwum

Oświadczenie o odwołaniu VII DDK

Do końca miałyśmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, a jednak. W związku z oświadczeniem premiera Mateusza Morawieckiego, po konsultacjach z ordynariuszem bp. Andrzejem F. Dziubą, a także prezydentem Skierniewic Krzysztofem Jażdżykiem, informujemy o odwołaniu tegorocznego VII Diecezjalnego Dnia Kobiet.

W trosce o zdrowie, ale także w poczuciu odpowiedzialności - nie chcemy stwarzać zagrożenia zakażeniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 - mamy nadzieję, że podjęta przez nas decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem, na co bardzo liczymy.

Przygotowując się przez 3 miesiące do wydarzenia, odwiedziłyśmy 28 miejsc w diecezji, odbyłyśmy 136 godzin rozmów telefonicznych, na spotkaniach z partnerami i sponsorami spędziłyśmy 147 godzin. Wypiłyśmy ok. 49 litrów kawy... I choć możemy policzyć kawy, kilometry czy nieprzespane godziny, nie jesteśmy w stanie policzyć uśmiechów, radości, historii, które wzruszały czy skłaniały do refleksji. Nie zmierzymy też waszej troski, wsparcia i modlitwy, którą odczuwałyśmy i odczuwamy każdego dnia.

Tworząc wydarzenie, nie mogłyśmy doczekać się spotkania z każdą z was. Te spotkania dawały moc. Czy to znaczy, że tym razem będzie inaczej? Mamy nadzieję, że nie.

Ustalając hasło tegorocznego DDK: "Jestem Kobietą - Lubię to! - Blisko serca", chciałyśmy wspólnie celebrować przyjaźń - podczas rozmów, spotkania, gestów życzliwości, uśmiechów, modlitwy. Nie sądziłyśmy, że hasło to przyjdzie nam zrealizować w nieco innym wymiarze. Dziś już wiemy, że "blisko serca" oznacza bliskość myśli, modlitwy i wzajemnej troski. I choć nie będzie nam dane fizycznie się spotkać, uściskać na powitanie, obdarować uśmiechem czy dobrym słowem, nie znaczy, że nie możemy obdarować się dobrem. Tym bardziej zróbmy to!

Zarezerwowany na wydarzenie czas poświęćcie na telefon do przyjaciółki, rozmowę z najbliższymi i modlitwę za przyjaciół, ale także za osoby chore, za osoby, które czują się samotne.

To, że nie możemy się spotkać, nie oznacza, że VII Diecezjalny Dzień Kobiet nie będzie celebrowany. Odbędzie się w formie online (na stronach: lowicz.gosc.pl i facebookowym profilu Dzieło Dzielnych Kobiet). Spotkajmy się przed komputerami, telefonami i tabletami. W swoich domach, może z przyjaciółką, którą planowałyście zaprosić na nasze spotkanie. Spotkajcie się w małych grupach, w swoich domach. Niech będzie to - tak, jak planowałyśmy - dzień świętowania przyjaźni. Zaproście swoje starsze znajome czy koleżanki, by wspólnie karmić się przygotowanymi treściami.

Zaplanowane konferencje zostaną wygłoszone. Zarówno Irena Neumueler, jak i s. Anna Maria Pudełko podzielą się z nami swoją refleksją. Również pasterz diecezji wygłosi komentarz do słowa Bożego.

 O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast