GN 42/2020 Archiwum

Zalecenia skierniewickiego sanepidu

W Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym w Skierniewicach odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o zaleceniach inspekcji związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

Inspekcja zaleca unikanie miejsc publicznych i zatłoczonych. Apeluje o porozumiewanie się w sprawach urzędowych czy innych drogą telefoniczną lub elektroniczną. Osoby starsze powinny pozostać w domu, a przy codziennych zakupach korzystać z pomocy bliskich. Należy ograniczyć do minimum przemieszczanie się poza swoim miejscem zamieszkania, a także ograniczyć kontakty dzieci i młodzieży z osobami starszymi. Powiatowy inspektor sanitarny Justyna Łukasik podkreśla, że dni wolne od szkoły to nie czas ferii, a dzieci i młodzież powinny pozostać w domu oraz zupełnie ograniczyć kontakty z rówieśnikami.

Powiatowy inspektorat w Skierniewicach apeluje też, by w przypadku objawów choroby nie zgłaszać się bezpośrednio do przychodni, a jedynie zadzwonić i spróbować przez telefon uzyskać poradę lekarza.

Dyrektor inspekcji wysłała również pisma z zaleceniami do proboszczów skierniewickich parafii i parafii w powiecie. Apeluje w nich, by wierni nie przekazywali sobie znaku pokoju poprzez podanie dłoni. Prosi też o uniemożliwienie korzystania wiernym z kropielnicy. Zaleca rozważenie podawania Komunii św. na rękę, a nie do ust. W liście do księży prosi też o udostępnianie wiernym komunikatów inspekcji sanitarnej 

Przez całą dobę czynny jest również telefon, pod którym można uzyskać poradę. W godzinach pracy inspekcji sanitarnej dzwonić można pod numer 46/ 833 46 00, całodobowy telefon alarmowy -  509 425 343.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama