GN 42/2020 Archiwum

VII DDK - wręczenie Aniołów Dobroci

W tym roku po raz trzeci wręczyłyśmy statuetki Anioła Dobroci osobom, które od lat wspierają nas w organizacji Diecezjalnego Dnia Kobiet.

Nasze anioły mają tylko jedno skrzydło. Pomysł zaczerpnęliśmy ze słów Marii Konopnickiej: "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem".

Pierwszego Anioła wręczyłyśmy ks. Janowi Pietrzykowi, proboszczowi parafii św. Jakuba Ap. w Skierniewicach.. Ks. Jan jest z nami od początku. Od siedmiu lat otwiera dla nas drzwi kościoła. Wspiera nas w modlitwie, służy radą i wsparciem.  Za dobro, współpracę i wszelką pomoc bardzo dziękujemy. Przekazując Anioła mam tę radość, że trafia on do rąk proboszcza mojej rodzinnej parafii. Księże Janie, bardzo dziękujemy!

Kolejnego Anioła Dobroci przyznaliśmy Przychodni Kopernik. W roku, w którym mówimy o przyjaźni, pozwolę sobie na osobiste wyznanie i podziękowanie. Od pierwszego DDK zawsze mogliśmy liczyć na Małgosię i Jacka Napiórkowskich. Wspierali nas nie tylko finansowo, ale także, jako jedni z pierwszych, byli wolontariuszami. Od pieczenia ciast, przez pakowanie prezentów, po dostarczanie kawy i obniżanie ciśnienia w kryzysowych sytuacjach. Za wszystko z serca dziękujemy. Statuetkę przekażę osobiście. Jacek dziś nie mógł być z nami. Jako lekarz całkowicie poświęca się pacjentom i personelowi.

Aniołem jest dla nas także Urszula Pawlak. Ula jest z nami od początku. Nie opuściła żadnej edycji DDK, przyprowadzając na kolejne spotkania swoje przyjaciółki, bliskie osoby, a nawet uczennice. Zawsze odpowiadała na nasze apele. Ciepło wspominamy jej rekwizyty przygotowane na koncerty Marcina Stycznia czy kreacje retro. Chcemy też podziękować za udział we wszystkich naszych konkursach, akcjach, a także za barwną promocję naszych wydarzeń. Śmiało możemy powiedzieć, że Ula jest naszą przyjaciółką.

VII Diecezjalny Dzień Kobiet - wręczenie Aniołów Dobroci
Dzieło Dzielnych Kobiet
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama