Nowy numer 21/2020 Archiwum

Fałszywy alarm o podłożeniu bomb w kościołach

We wtorek wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, informując że na terenie trzech kościołów znajdujących się w powiecie skierniewickim zostały podłożone bomby.

Zgłoszenie dotyczyło trzech świątyń w gminie Skierniewice. Policjanci po otrzymaniu zawiadomienia natychmiast podjęli działania. Do wskazanych budynków zostały skierowane patrole policji. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce sprawdzili świątynie, przylegle budynki i teren wokół kościołów. W żadnym z miejsc nie znaleźli bomby. Alarm okazał się fałszywy.

Dziś, kilka godzin po zgłoszeniu, udało  się ustalić dane osobowe podejrzanego o fałszywy alarm. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Głuchów, który przyznał się do głupiego żartu. Za czyn, który postawił na nogi policję, podejrzany odpowie przed sądem. Przestępstwo polegające na fałszywym zawiadomieniu o zagrożeniu życia i zdrowia wielu osób grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Warto dodać, że obok odpowiedzialności karnej, sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama