GN 42/2020 Archiwum

Imieniny bp. Józefa Zawitkowskiego

W kościołach diecezji, często bez udziału wiernych, odbyły się Msze św. z nabożeństwem ku czci św. Józefa. Wierni pamiętali także o biskupie solenizancie, składając mu życzenia telefoniczne.

Dziś swoje imieniny obchodzi biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Co roku w katedrze gromadziły się liczne delegacje wiernych diecezjan, które składały mu życzenia. Dziś wszyscy robili to telefonicznie. Od rana ciężko było dodzwonić się do ekscelencji. - Od tygodnia żyjemy online, staramy się być w domach, ale życie dalej się toczy i w takim dniu swoje myśli trzeba skierować ku Józefom. Modlić się za nich do świętego patrona, zrezygnować z kwiatów na rzecz telefonu z życzeniami. W tym także do księdza biskupa. Zdrowia, odporności i niegasnącego ducha do rozpalania w nas wiary, nadziei i miłości - tego mu życzymy - mówią przyjaciele bp. Józefa.

Wierni, dzięki transmisjom online i modlitwie w domu, zanosili prośby za wstawiennictwem św. Józefa.   Wierni, dzięki transmisjom online i modlitwie w domu, zanosili prośby za wstawiennictwem św. Józefa.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

W całej diecezji, a szczególnie w parafiach pw. św. Józefa sprawowane były Eucharystie z nabożeństwem ku czci świętego patrona. Dzisiejszy dzień jest równie ważny dla wspólnoty Domowego Kościoła, który swoje rodziny zawierza Świętej Rodzinie i za wstawiennictwem św. Józefa uprasza wiele łask.

Wierni, nielicznie zgromadzeni w świątyniach, polecali patronowi losy świata i ojczyzny, swoich rodzin. Wypraszali łaski dobrej pracy, zgody w rodzinach, nawrócenia bliskich i rozeznanie woli Bożej. Oddali w opiekę zmarłych, a także wszystkich chorych i cierpiących. Nie zapomnieli o ofiarach COVID-19 i poleceniu obecnej sytuacji epidemicznej, prosząc o zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama