Nowy numer 15/2020 Archiwum

Kreatywnie w czasie #zostańwdomu

Miejskie i gminne Domy Kultury, biblioteki, fundacje i stowarzyszenia na co dzień prowadzące zajęcia dla dzieci oraz placówki oświaty na czas zagrożenia epidemicznego udostępniają bezpłatne pliki i inspiracje do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi w domu.

Czas #zostańwdomu sprawia, że całe rodziny mają więcej czasu dla siebie. Co zrobić, by przez cały dzień nie oglądać tylko bajek, filmów i grać na komputerze?

Z pomocą przychodzą pracownicy Domów Kultury, bibliotek, fundacji i stowarzyszeń działających na co dzień na rzecz rozwoju dzieci. Prowadzący zajęcia rękodzielnicze, warsztaty terapeutyczne, kreatywne, a także zajęcia ruchowe na czas stanu zagrożenia epidemicznego udostępniają nagrania, szablony, wzory i instrukcje, jak w domu zrobić "coś z niczego" lub zapewnić sobie aktywność ruchową.

Filmiki i pliki do pobrania znajdują się na facebookowych profilach instytucji, a także na ich stronach internetowych.

Centrum Kultury w Żyrardowie rozpoczęło akcję "Kulturalna Dobranocka", w której pracownicy CK czytają dzieciom bajki, lektury i opowiadania. Codziennie wieczorem pojawiają się nowe historie, które umilą wieczory najmłodszych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama