Nowy numer 15/2020 Archiwum

Jaktorów. Farmaceuci przygotują środek do dezynfekcji

Jaktorowska apteka zaprasza wszystkich, którzy chcą mieć środek do dezynfekcji rąk.

Każdy kto chciałby otrzymać środek dezynfekujący, może zgłosić się do apteki w Jaktorowie przy ul. Żyrardowskiej (niedaleko budynku Urzędu Gminy). Należy przynieść ze sobą spirytus spożywczy o 96 proc. stężeniu w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu.

Farmaceuci bezpłatnie przygotują z niego środek dezynfekujący. – Włączając się w akcję walki z koronawirusem postanowiliśmy w aptekach w Jaktorowie pomóc pacjentom w przygotowaniu środka dezynfekującego. Można oczywiście zrobić go samemu w domu, jednak nam – farmaceutom – jest łatwiej, ponieważ mamy na miejscu w zasobach glicerynę, wodę utlenioną, wodę oczyszczoną. Taki roztwór po dodaniu wszystkich składników zmieni stężenie na ok. 70–80 proc., czyli właściwy do odkażania rąk. Każdy kto przyniesie czysty spirytus, z banderolą, otrzyma taką samą ilość płynu do dezynfekcji rąk. W ten sposób przygotowaliśmy już środki dezynfekcyjne do Urzędu Gminy w Jaktorowie oraz do miejscowych parafii – mówi Łukasz Koźbiał, farmaceuta, właściciel jaktorowskiej apteki.

Farmaceuci wyrażają nadzieję, że w ślad za nimi pójdą inne apteki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama