Nowe Miasto otoczone modlitwą

W nowomiejskim klasztorze braci mniejszych kapucynów, a także we wszystkich zgromadzeniach honorackich, trwa nieustanna modlitwa o ustanie pandemii. Nowe Miasto to jedna z miejscowości na terenie diecezji, w której jak do tej pory potwierdzono najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem.

Jest to ważna miejscowość na mapie diecezji łowickiej. Tu bowiem na przełomie XIX i XX wieku przebywał, posługiwał i został pochowany bł. ojciec Honorat Koźmiński, patron diecezji i miasta. W tutejszym klasztorze znajdują się jego relikwie i rzeczy osobiste. W mieście swoje domy ma 5 żeńskich zgromadzeń, których założycielem był błogosławiony.

Przed relikwiami patrona diecezji zarówno bracia kapucyni jak i wszystkie honorackie zgromadzenia bezhabitowe żeńskie każdego dnia modlą się za chorych, za osoby objęte kwarantanną, a także o ustanie epidemii w mieście, diecezji, Polsce i na świecie. W związku z pandemią bracia kapucyni ułożyli specjalną modlitwę.

Nowe Miasto otoczone modlitwą

W modlitwach odprawianych w klasztorze można uczestniczyć za pośrednictwem Facebooka. Codzienne Eucharystie transmitowane są o godzinie 18.00, niedzielne o 11.00. Każdego dnia transmitowane są także Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a także nabożeństwo różańcowe o godz 19.30.  

Codziennie o ustanie pandemii modlą się także podczas Mszy św. i nabożeństw wierni i duszpasterze z parafii pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście.

Nowe Miasto otoczone modlitwą   Błogosławiony jest patronem diecezji i Nowego Miasta. Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..