Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pomoc dla rawskiego szpitala

Pieniądze, napoje, jedzenie, leki, bawełniane maseczki trafiają do Szpitala im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej. Każdego dnia dzwonią ludzie i firmy, oferujący placówce swoją bezinteresowną pomoc.

Rawianie okazują nam w tym trudnym czasie mnóstwo dobroci - mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor placówki. Szpital wspólnie z Fundacją "Obudźmy Nadzieję" uruchamia specjalne subkonta na wpłaty, za które placówka kupi niezbędny sprzęt.

Pojedyncze propozycje wsparcia docierały do szpitala od początku wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Jednak od początku ostatniego tygodnia marca szpital odbiera znacznie więcej tego typu niezwykłych sygnałów. - Jesteśmy totalnie wzruszeni. Dzwonią osoby prywatne, oferując skromną pomoc w miarę swoich możliwości, ale też skontaktowała się na przykład firma oferująca bezinteresowny catering dla pracowników i pacjentów. Dostajemy również uszyte bawełniane maseczki, zwłaszcza to jest teraz wielka pomoc. Nie ukrywam, że za każdą propozycję jesteśmy ogromnie wdzięczni. W tych czasach każde wsparcie jest na wagę złota - mówi dyrektor Leszczyńska.

Dyrektor podkreśla, że rawskiej placówce najbardziej potrzebne są pieniądze, które pozwoliłyby dokonać pilnych bieżących zakupów. Co zostanie kupione z pieniędzy przekazanych szpitalowi na subkonta? - Najbardziej potrzebne rzeczy to: zamgławiacz, maski z filtrem FFP3, kombinezony, respiratory, pościel jednorazowa, kardiomonitory, gogle, koncentratory tlenu, reduktory tlenu, maski chirurgiczne, fartuchy barierowe - wymienia.

Warto podkreślić, że współpraca szpitala z Fundacją "Obudźmy Nadzieję" trwa już od kilku lat. Przez ten czas układała się wzorowo. W sytuacji nadzwyczajnej, jaką jest pandemia, należy sięgnąć po rozwiązania szybkie, praktyczne i pozwalające działać energicznie i skutecznie. Szpital może przyjmować darowizny, ale z powodów formalnych jest to ścieżka żmudna i długa. Współpraca z fundacją pozwala zaś na działanie błyskawiczne. - Bardzo więc prosimy wszystkich mieszkańców Rawy Mazowieckiej i naszego powiatu o wsparcie finansowe, będziemy mogli dzięki niemu nieść skuteczną pomoc naszym pacjentom, a jednocześnie zapewniamy wraz fundacją, że każda złotówka zostanie przeznaczona wyłącznie na ten cel - apeluje dyrektor Leszczyńska.

Darowiznę można przekazywać na dwa subkonta:

14 9302 1027 2604 4248 2000 0010
39 9302 1027 2604 4248 2000 0530

z dopiskiem: "SPZOZ Szpital".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama