Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wołanie przy biciu dzwonów

Wobec pandemii koronawirusa biskupi łowiccy, kapłani i wierni w samo południe w łączności z papieżem Franciszkiem odmawiali modlitwę "Ojcze nasz" i "Anioł Pański".

Inicjatywa wspólnej modlitwy wyszła od Ojca Świętego, który poprosił o nią w niedzielę 22 marca podczas modlitwy "Anioł Pański".

W odpowiedzi na apel głowy Kościoła w świątyniach, domach, miejscach pracy wierni wołali do Boga o ustanie pandemii. W zanoszonych modlitwach pamiętali także o lekarzach, pielęgniarkach, chorych i zmarłych.  

W katedrze łowickiej modlitwę zanosili bp Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial. – Włączamy się w modlitwę Kościoła i wszystkich ludzi dobrej woli wsłuchani w bijące dzwony w naszych świątyniach i pragniemy w tej porze południowej przede wszystkim przywołać dar Bożego miłosierdzia, pragniemy przywołać dar spełnienia woli Boga. Dlatego jak zawsze w południe zwracamy się do Matki Jezusa Chrystusa, do Tej, która dała Go, jako swojego syna, jako naszego Zbawiciela – mówił bp Dziuba. 

W katedrze łowickiej o ustanie pandemii modlili się łowiccy biskupi   W katedrze łowickiej o ustanie pandemii modlili się łowiccy biskupi
ks. Bogdan Skóra

Stojący przy ołtarzu biskupi przy odmówili "Anioł Pański", a także w łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem modlitwę "Ojcze Nasz" i trzy razy "Zdrowaś Mario". Po modlitwie o ustanie pandemii bp ordynariusz udzielił wiernym błogosławieństwa.

"Anioł Pański" i modlitwę "Ojcze Nasz" odmawiano i transmitowano w wielu parafiach. Tak było m.in. w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, gdzie wierni online modlili się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Co warto podkreślić w samo południe modlitwy zanoszono w wielu domach i zakładach pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama