GN 43/2020 Archiwum

Nowe Miasto nad Pilicą. #osobnoalerazem

Kapłani z parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej rozpoczynają akcję modlitewną #osobnoalerazem. Wydarzenie skierowane jest do każdego, kto modlitwą i dobrem chce walczyć z epidemią i rodzącym się w czasie jej trwania hejtem.

Epidemia sprawiła, że ludzie stają się wobec siebie bardziej podejrzliwi. Większość działań, które mają pomóc, wywołują falę hejtu. Dziś każdy jest "ekspertem" w częstotliwości robienia zakupów, ustalaniu bezpiecznej odległości i słuszności podejmowanych decyzji przez sąsiadów, włodarzy miast i gmin czy kapłanów. Komentarzy przybywa, a wraz z nimi atmosfera robi się coraz "cięższa".

Proboszcz parafii ks. Mariusz Zembrzuski wraz z wikariuszem ks. Jakubem Kitą postanowili rozpocząć akcję modlitewną i społeczną. Codziennie o 21.00 kapłani oraz wierni, którzy włączą się w akcję, będą modlić się do Matki Bożej, odmawiając "Zdrowaś, Maryjo" oraz Apel Jasnogórski za siebie nawzajem, za rodziny, osoby chore, cierpiące, za tych, którzy niosą pomoc - lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, za całą parafię, a szczególnie za osoby, które ranią innych słowem.

"Niestety, bywają takie chwile, że człowiek ma gorsze dni, przytrafi się jakiś grzech czy słabość. Wiąże się to jakoś szczególnie ostatnio z tak zwanym hejtem. Trzeba pamiętać, ze pisząc o kimś jakąkolwiek informację, warto spojrzeć zawsze z dwóch stron, pozwolić się tej drugiej osobie wypowiedzieć i nie generalizować, bo sytuacja każdego człowieka jest inna. Przede wszystkim najpierw zajrzeć w swoje serce - czy jestem aby na pewno w porządku. A słowo, szczególnie w tym czasie, ma wielką moc - i ma wielką moc, by ranić czy sprawić krzywdę. Nieraz każdy z nas się o tym przekonał" - napisali kapłani na facebookowym profilu parafii.

By zło dobrem zwyciężać, kapłani zainicjowali modlitwę. Dziś pierwsza odsłona akcji będzie transmitowana o 21.00 na facebookowym profilu parafii. Dołączyć do niej może każdy, kto chce modlić się w podanych intencjach.

Poza modlitwą kapłani proszą także o komunikowanie potrzeb, próśb o pomoc. - Razem możemy więcej. Będziemy organizować pomoc wśród naszych parafian, dzielić się tym, co mamy #osobnoalerazem - apelują księża. Sami doświadczają gestów miłości, dobroci i wsparcia od parafian, znajdując pod drzwiami plebanii pojemniki z pierogami czy szarlotką, odbierając telefony, wiadomości z troskliwymi pytaniami czy zapewnieniem o modlitwie.

Do akcji mogą dołączyć wierni w każdym wieku i miejscu w Polsce. Modlitwę można zarejestrować i oznaczyć #osobnoalerazem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama