GN 43/2020 Archiwum

Już jutro nasze internetowe rekolekcje

Od poniedziałku do środy na naszej stronie będziemy publikować internetowe nauki rekolekcyjne ks. Szymona Smółki.

Młody kapłan diecezji łowickiej, pochodzący z Brochowa, od dwóch lat studiuje patrologię w Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie. W dniach, w których Włosi toczą nierówną walkę z epidemią, w Wiecznym Mieście wraz z innymi polskimi księżmi modli się o ustanie pandemii. Mieszkając w Polskim Papieskim Instytucie Kościelnym, wpatrując się w Chrystusa Ukrzyżowanego i Matkę Najświętszą, nie zapomina o Polakach, o wiernych diecezji łowickiej. Przebywając w sercu Kościoła, w bliskości Ojca Świętego, postanowił podzielić się z nami swoimi przemyśleniami wielkopostnymi.

Przez trzy dni podczas internetowych rekolekcji zatytułowanych „Zyskać czas” ks. Szymon pomoże nam przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każda z wygłoszonych konferencji będzie nosiła konkretny tytuł. I będzie dotykała konkretnych zagadnień. W poniedziałek będzie to szeroko rozumiana obecność, we wtorek - sprawiedliwość, a w środę - grzeszność.

Jak mówi w zaproszeniu, w sytuacji, w której się znaleźliśmy z powodu pandemii, może przyjść pokusa, aby tegoroczny Wielki Post uznać za nieudany, niekompletny. Niemożność uczestniczenia w rekolekcjach, utrudniony dostęp do sakramentów mogą rodzić pustkę. - Musimy pamiętać, że w tym trudnym czasie nie jesteśmy sami. Pomimo trudności przeżywanie Wielkiego Postu zależy także od nas. Zachęcam wszystkich do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce i - jak głosi tytuł rekolekcji - zyskać czas. Zyskać czas wspólnie w rodzinie, w kwarantannie, a przed wszystkim razem z Panem Bogiem. Wiele zależy od nas - mówi.

Bądźcie z nami. Nauki będziemy publikować w samo południe. Zachęcamy by rozważań ks. Szymona słuchać po wcześniejszym odmówieniu Anioła Pańskiego.

Rekolekcje wielkopostne "Zyskać czas" z ks. Szymonem Smółką - zaproszenie
Gość Łowicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama