Nowy numer 40/2022 Archiwum

Rekolekcje - mimo wszystko

W wielu parafiach odwołano nauki rekolekcyjne. Jednak parafie i wspólnoty nie pozostały bezczynne. W internecie pojawiają kolejne propozycje rekolekcji online.

Od kilku dni na profilach parafii pojawiają się teksty, nagrania audio i filmy z naukami wielkopostnymi. Kapłani parafii, w których rekolekcje nie zdążyły się odbyć przed epidemią, dostarczają wiernym materiały do wielkopostnej refleksji.

Z pomocą w zorganizowaniu rekolekcji przyszła także wspólnota Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę, która od kilku lat cyklicznie organizuje nauki adwentowe i wielkopostne, które są wprowadzeniem do sierpniowych rekolekcji w drodze. Konferencje głoszą księża związani z ŁPPM. Tym razem jest to ks. Rafał Woronowski - przewodnik grupy Czerwonej ŁPPM w latach 2017-2018, przyjaciel wspólnoty łowickich pątników. Od 30 marca na profilu pielgrzymki publikowane są kolejne filmy, w których ks. Rafał wyjaśnia sens, przybliża znaczenie siedmiu słów - fraz wypowiedzianych przez Chrystusa konającego na krzyżu.

Rekolekcje ŁPPM stały się także rekolekcjami parafialnymi dla wspólnoty z parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą, św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach i Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.

Słowo do wiernych kierują także kapłani z parafii św. Andrzeja Apostoła i św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Dmosinie. Nauki wygłasza ks. Adrian Czerwiński, wikariusz. Treści przygotowane są dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

W Łowiczu na nauki 2-4 kwietnia zaprasza parafia Świętego Ducha. W tym samym czasie rekolekcje głosić będzie o Eugeniusz Grzywacz SP na stronie parafialnej kościoła ojców pijarów.

Słowo dla młodzieży przed Niedzielą Palmową zostawili ks. Piotr Kaczmarek, ks. Paweł Olszewski i ks. Grzegorz Gumieniak na facebookowej stronie duszpasterza diecezji łowickiej ks. Jacka Zielińskiego.

W Skierniewicach na rekolekcje internetowe zaprasza parafia św. Józefa Oblubieńca na Rawce.

Kapłani chętnie korzystają także z dostępnych już rekolekcji, nagranych kilka lat wcześniej przez znanych kaznodziejów. Dużym zainteresowaniem cieszą się rekolekcje zmarłego niedawno ks. Piotra Pawlukiewicza. Wierni również szukają słów pokrzepienia wśród nagrań o. Szustaka, stronie "Pogłębiarka" czy na Katolickim Netfliksie.

Szczegółowe informacje o rekolekcjach znajdują się na stronach parafialnych i facebookowych profilach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy