Nowy numer 47/2023 Archiwum

Rawa Mazowiecka. Jerycho Różańcowe

W niedzielę 29 marca od godz. 10 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej rozpoczęto modlitewne Jerycho Różańcowe w intencji nawrócenia serc i zatrzymanie epidemii koronawirusa.

Trwa ono nieprzerwanie dzień i noc, i tak będzie aż  do Niedzieli Palmowej do godz. 10. Duszpasterze zapraszają wiernych o włączenie się do tej modlitwy i odmawianie w swoich domach kolejnych części Różańca Świętego. Osoby biorące udział w modlitwie na adres mailowy parafii (kancelaria@parafia.rawa-maz.pl) zgłaszają godziny, w jakich  modlą się w ramach Jerycha.

Jerycho modlitewne jest formą odwołującą się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdzie kamienne mury miasta runęły po tygodniu na skutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. Gdy Jozue - następca Mojżesza - wprowadzał naród wybrany, wyzwolony z niewoli egipskiej, do Ziemi Obiecanej, mieszkańcy Jerycha nie byli przychylni przybyszom. Izraelczycy szturmem musieli zdobywać miasto obwarowane potężnymi kamiennymi murami. Nie mogąc sprostać zadaniu tradycyjnym orężem, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez 7 dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte. Ten historyczny epizod stał się dla współczesnych przyczyną do podjęcia szturmu do nieba w odpowiedzi na ogrom zła, jakie szerzy się we współczesnym świecie.

To nie pierwsza taka inicjatywa w parafii. Wcześniej, podczas remontu i trudów z nim związanych, w parafii także podjęto takie wyzwanie modlitwy całodziennej na różańcu przez 7 dni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy