Nowy numer 3/2021 Archiwum

Łódź. Izolatorium w hotelu Reymont

W Łodzi ruszyło pierwsze w regionie izolatorium, w którym będą przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, a także chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby.

Do dyspozycji pacjentów oddane zostały 72 pokoje, każdy z osobnym węzłem sanitarnym. Izolatorium będzie obsługiwane przez jednoimienny szpital zakaźny w Zgierzu. Środki ochrony osobistej obsłudze zapewniać będą służby wojewody i jednoimienny szpital w Zgierzu.

Pacjenci przebywający w izolatorium będą mieć zapewnione: osobny pokój z łazienką, opiekę medyczną na miejscu, łączność telefoniczną z personelem medycznym lub personelem izolatorium oraz trzy posiłki. Stan zdrowia pacjentów będzie monitorowany przez personel. Co warto podkreślić, pacjenci izolatorium będą je mogli opuścić wyłącznie na podstawie wypisu, po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testów diagnostycznych na obecność koronawirusa. Pomieszczenia, które zajmował przebywający w nich pacjent, przed przyjęciem kolejnych chorych będą każdorazowo dokładnie dezynfekowane.

Utworzenie pierwszego izolatorium w województwie łódzkim było możliwe dzięki współpracy właściciela obiektu - Polskiego Holdingu Hotelowego - z Ministerstwem Zdrowia, NFZ, Ministerstwem Aktywów Państwowych i wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim.

Koszty pobytu pacjenta w izolatorium pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama