GN 43/2020 Archiwum

Głowno. Zrzutka na respirator

Wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła ks. Zbigniew Kielan zorganizował zbiórkę pieniędzy na respirator dla szpitala w Głownie. Zbiórkę można wesprzeć jeszcze przez 14 dni. Potrzeba 35 tys. zł.

Ks. Zbigniew Kielan służąc w szpitalu zarówno chorym, jak i pracownikom służby zdrowia, wie jakie są potrzeby szpitala. Czas epidemii mobilizuje do działania dlatego mieszkańcy nie tylko podejmują się szycia maseczek, drukowania przyłbic, ale także zbiórki pieniędzy na potrzebny sprzęt medyczny. Jednej z nich podjął się ks. Kielan.

"Przeżywamy czas, który dla wielu z nas pozostaje pod wielkim znakiem zapytania dotyczącym naszej przyszłości osobistej i społecznej… po ludzku, trudny czas. Szpital Głowno Grupa Zdrowie, w którym jestem kapelanem, nie jest zakaźnym jednoimiennym polem walki z chorobami i oby nigdy nie musiał się takim stać, ale jest to miejsce, w którym rodzą się ludzie, leczą, operują, a czasem również kończą swoje życie. Na ten moment sprzęt, na który chcemy się złożyć, byłby zapasem awaryjnym, a gdyby się zdarzyła konieczność „nagłego przekształcenia szpitala” może się okazać że mnie, lub Tobie uratuje życie…" - napisał o zbiórce ks. Zbigniew.

Koszt respiratora to 35 tys. zł. Zbiórka odbywa się za pośrednictwem strony zrzutka.pl [TUTAJ]. Inicjatywę może wesprzeć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Liczy się każdy grosz, a do końca zbiórki zostało 14 dni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama