Nowy numer 2/2021 Archiwum

Komunikat bp. Ordynariusza

W związku z trwającym stanem epidemii bp Andrzej F. Dziuba wystosował kolejny komunikat do wiernych diecezji łowickiej.

 

Pasterz diecezji apeluje o przestrzeganie zaleceń władz państwowych i prosi wiernych o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii. Poniżej cała treść dokumentu.   

Komunikat Biskupa Łowickiego w związku z trwającym stanem epidemii koronawirusa.

Tegoroczne świętowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych naznaczone jest doświadczeniem epidemii i zagrożenia życia ludzkiego. Ta szczególna sytuacja wprowadza w nasze życie społeczne i religijne wiele ograniczeń mających na celu ochronę zdrowia i życia. Proszę wszystkich o szczególną odpowiedzialność w zachowaniu wszelkich zaleceń władz państwowych i kościelnych. Ich przestrzeganie pomoże nam przetrwać trudny czas epidemii, zachowa nas od choroby i śmierci oraz pozwoli owocnie pełnić posługę duszpasterską. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa ratujemy nie tylko siebie ale i innych.

Podobnie jak w poprzednich komunikatach nieustannie proszę wszystkich o gorącą modlitwę w intencji ustania epidemii. Niech Bóg zlituje się nad nami i wybawi nas od choroby i śmierci. Nie ustawajmy w naszych błaganiach. Módlmy się całymi rodzinami w naszych domach! Niech połączy nas jedna wielka modlitwa pełna nadziei i wiary.

Na czas przeżywania Świąt Paschalnych z serca błogosławię

Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama