Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Respirator i zamgławiacz kupione za pieniądze od rawian

Ponad 40 tys. zł wpłynęło dotychczas na specjalne subkonto Szpitala im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej od mieszkańców i firm powiatu. Dzięki tej pomocy placówka kupiła respirator i zamgławiacz, tak bardzo potrzebne w czasie pandemii.

Otrzymujemy w tych czasach wspaniałą pomoc, za którą w zasadzie dziękujemy codziennie na naszym Facebooku. Jesteśmy wszystkim za wszystko bardzo wdzięczni - mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala.

Przypomnijmy. Szpital około dwóch tygodni temu uruchomił specjalne subkonto i zaapelował o wpłaty na najbardziej potrzebny placówce sprzęt. Odzew był natychmiastowy. Wpływały drobne kwoty i całkiem spore sumy. Dzięki nim dyrekcja zamówiła więc respirator i zamgławiacz, które lada dzień znajdą się w szpitalu.

Respirator to w dzisiejszych czasach epidemii wirusa SARS-CoV-2 sprzęt najwyższej potrzeby, który powinien znaleźć się w każdym szpitalu - pozwala ratować życie chorym na COVID-19 - chorobę płuc, którą może wywoływać wirus. Zamgławiacz z kolei pozwala dokładnie dezynfekować pomieszczenia i sprzęt, co podnosi poziom bezpieczeństwa zarówno pacjentów szpitala, jak i personelu. Ponadto wpłacone przez rawian pieniądze pozwoliły na kupno kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego.

Dodatkowo niemal każdego dnia szpital otrzymuje pomoc od zwykłych ludzi, firm, instytucji, m.in. Urzędu Miasta w Białej Rawskiej czy Przedszkola nr 1 w Rawie Mazowieckiej, w postaci maseczek, rękawiczek jednorazowych, przyłbic, płynów dezynfekujących, artykułów higienicznych czy jedzenia dla personelu.

Akcja finansowego wsparcia szpitala wciąż trwa. - Liczy się dla nas każda złotówka, będziemy chcieli zaopatrywać się w maski z filtrem FFP3, kombinezony, pościel jednorazową, kardiomonitory, gogle, koncentratory tlenu, reduktory tlenu czy fartuchy barierowe - wymienia dyrektor Leszczyńska.

Ze względu na nadzwyczajną sytuację szpital zdecydował się na współpracę z Fundacją "Obudźmy Nadzieję", dzięki czemu działania są błyskawiczne. Szpitalowi można pomóc, przekazując darowiznę na subkonto nr 39 9302 1027 2604 4248 2000 0530 z dopiskiem: SPZOZ Szpital.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy