Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Domowy Konkurs Muzyki Chrześcijańskiej

Do 24 kwietnia można zgłaszać się do I etapu Domowego Konkursu Muzyki Chrześcijańskiej "W górę serca!" organizowanego przez Sochaczewskie Centrum Kultury.

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych – zarówno solistów, jak i zespołów rodzinnych. Rozstrzygnięcie nastąpi 18 maja w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. 

Pierwotnie konkurs miał się odbyć "na żywo", jednak panująca epidemia spowodowała, że organizatorzy postanowili przenieść się do sieci.

– Do konkursu może przystąpić każdy, kto nagra 2 utwory zawierające treści religijne i (lub) odniesienia do tradycji muzyki chrześcijańskiej, udostępni to nagranie na swoim kanale YouTube i prześle linki na adres: konkursy.sck@gmail.com wraz z wypełnioną kartą uczestnika – informują organizatorzy.

Zgłoszenia trwają do 24 kwietnia. Do 30 kwietnia jury wyłoni grono muzyków, których nagrania będą opublikowane i poddane ocenie publiczności. Od 1 maja rozpocznie się głosowanie internetowe, by w ten sposób wyłonić "Perłę Publiczności". Jury natomiast przyzna nagrodę finansową "Złote Serce" oraz wyróżnienia i nagrody specjalne w postaci nagród rzeczowych.

Mając na uwadze uczczenie rocznicy urodzin świętego papieża Polaka, organizatorzy zachęcają, by przygotowany repertuar był wykonany w języku polskim. Dozwolone są własne tłumaczenia obcojęzycznych tekstów.

Szczegółowe informacje znajdują się [TUTAJ]. Koordynatorem projektu jest Marta Wasilewska, która doskonale wie, że w diecezji łowickiej nie brakuje talentów muzycznych i serc chcących śpiewać na Bożą chwałę. W tym roku, również ku czci św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy