Nowy numer 21/2020 Archiwum

Kapłani z pomocą szpitalowi

Księża należący do Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej przekazali 5 tys. zł na zakup środków do dezynfekcji dla szpitala w Łęczycy.

Z przekazanej kwoty szpital zakupi potrzebne środki dezynfekujące i środki ochronne potrzebne w walce z koronawirusem.

- Być może nie jest to ogromna kwota, ale też potrzebna naszym lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom służby zdrowia, którzy zakupią potrzebne środki ochrony. Postanowiliśmy wraz z księżmi przeprowadzić wśród nas zbiórkę pieniędzy i w ten sposób wspomóc walkę z epidemią. Nieustannie też modlimy się o ustąpienie pandemii, zdrowie dla nas wszystkich - mówi ks. Wiesław Skonieczny, prepozyt Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej.

W diecezji łowickiej powstaje coraz więcej inicjatyw, które mają na celu wspomaganie lokalnych placówek medycznych. Wiele z nich rodzi się wśród kapłanów, w zgromadzeniach zakonnych, wspólnotach. Szycie maseczek, zbiórki pieniędzy czy pomoc w roznoszeniu środków ochrony do placówek opiekuńczych to - oprócz modlitwy - codzienne działania podejmowane w walce z koronawirusem przez wiernych diecezji łowickiej. O innych inicjatywach będziemy informować na bieżąco.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama