Nowy numer 21/2020 Archiwum

Laptopy trafiły do szkół

Pierwsza transza sprzętu dotarła najpierw do skierniewickiego magistratu, który przekazał sprzęt szkołom. Przenośne komputery zostały kupione dzięki pieniądzom z programu przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Miastu Skierniewice udało się pozyskać maksymalną możliwą kwotę dofinansowania - 100 tys. zł na zakup 100 laptopów. Program #zdalnaszkoła jest odpowiedzią na sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie ma dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

- Laptopy trafiły do naszych szkół, a te będą dalej udostępniały je uczniom oraz nauczycielom. Cieszę się ze sprawnej realizacji dofinansowania oraz zakupów sprzętu. Proces zdalnego nauczania nie należy do najłatwiejszych, dlatego tego typu wsparcie jest bardzo cenne - podkreśla Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Wniosek w ramach projektu "Zdalna szkoła" na sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji, złożył także m.in. powiat kutnowski. W ramach otrzymanego grantu zakupiono 20 laptopów, 41 tabletów i 61 routerów przenośnych.

Program #zdalnaszkoła realizowany jest z kasy europejskiego Programu Operacyjnego "Polska Cyfrowa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama