Nowy numer 2/2021 Archiwum

Laptopy trafiły do szkół

Pierwsza transza sprzętu dotarła najpierw do skierniewickiego magistratu, który przekazał sprzęt szkołom. Przenośne komputery zostały kupione dzięki pieniądzom z programu przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Miastu Skierniewice udało się pozyskać maksymalną możliwą kwotę dofinansowania - 100 tys. zł na zakup 100 laptopów. Program #zdalnaszkoła jest odpowiedzią na sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie ma dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

- Laptopy trafiły do naszych szkół, a te będą dalej udostępniały je uczniom oraz nauczycielom. Cieszę się ze sprawnej realizacji dofinansowania oraz zakupów sprzętu. Proces zdalnego nauczania nie należy do najłatwiejszych, dlatego tego typu wsparcie jest bardzo cenne - podkreśla Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Wniosek w ramach projektu "Zdalna szkoła" na sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji, złożył także m.in. powiat kutnowski. W ramach otrzymanego grantu zakupiono 20 laptopów, 41 tabletów i 61 routerów przenośnych.

Program #zdalnaszkoła realizowany jest z kasy europejskiego Programu Operacyjnego "Polska Cyfrowa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama