Nowy numer 2/2021 Archiwum

Gesty z przesłaniem

W dobie pandemii każda pozytywna inicjatywa jest na wagę złota. Na pomysł "zarażania" optymizmem wpadli pracownicy Domu Kultury w Łęczycy, a także wychowankowie Domu Dziecka w Giżycach.

Łęczycki Dom Kultury zaproponował akcję "zarażania" nadzieją i optymizmem. Na budynku zawisł duży baner w formie maseczki z fragmentem tekstu popularnej piosenki Tomasza Lipińskiego: "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".

Pracownicy Domu Kultury zachęcają miejskie instytucje, urzędy, szkoły i mieszkańców, by poszli w ich ślady i w oknach, a także na balkonach, płotach, parkanach także wywiesili wspomniane hasło ozdobione tulipanem.

Z pozytywnym przekazem wyszli także wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, którzy na ogrodzeniu powiesili plakaty z pokrzepiającymi tekstami. Hasła: "Jeszcze będzie normalnie", "Jeszcze będzie dobrze" ozdobiono kolorowymi rysunkami, kwiatami.

W placówce szyto także maseczki.   W placówce szyto także maseczki.
Archiwum Placówki Opiekiuńczo-Wychowawczej w Giżycach

To nie pierwsza akcja wychowanków i ich opiekunów. Wcześniej dzieci dziękowały medykom za ich pracę, przekazując własnoręcznie wykonane ciasteczka wielkanocne. Placówka włączyła się także w akcję szycia maseczek dla Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama