Nowy numer 21/2020 Archiwum

Gesty z przesłaniem

W dobie pandemii każda pozytywna inicjatywa jest na wagę złota. Na pomysł "zarażania" optymizmem wpadli pracownicy Domu Kultury w Łęczycy, a także wychowankowie Domu Dziecka w Giżycach.

Łęczycki Dom Kultury zaproponował akcję "zarażania" nadzieją i optymizmem. Na budynku zawisł duży baner w formie maseczki z fragmentem tekstu popularnej piosenki Tomasza Lipińskiego: "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".

Pracownicy Domu Kultury zachęcają miejskie instytucje, urzędy, szkoły i mieszkańców, by poszli w ich ślady i w oknach, a także na balkonach, płotach, parkanach także wywiesili wspomniane hasło ozdobione tulipanem.

Z pozytywnym przekazem wyszli także wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, którzy na ogrodzeniu powiesili plakaty z pokrzepiającymi tekstami. Hasła: "Jeszcze będzie normalnie", "Jeszcze będzie dobrze" ozdobiono kolorowymi rysunkami, kwiatami.

W placówce szyto także maseczki.   W placówce szyto także maseczki.
Archiwum Placówki Opiekiuńczo-Wychowawczej w Giżycach

To nie pierwsza akcja wychowanków i ich opiekunów. Wcześniej dzieci dziękowały medykom za ich pracę, przekazując własnoręcznie wykonane ciasteczka wielkanocne. Placówka włączyła się także w akcję szycia maseczek dla Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama