Nowy numer 2/2021 Archiwum

Policjanci z Łowicza śpiewają piosenkę o wirusie

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu - sierżant Dominika Zawistowska i młodszy aspirant Mariusz Słupski - nagrali piosenkę, która jest swojego rodzaju instruktażem, jak chronić się przed koronawirusem.

Utwór powstał w czasie, gdy noszenie maseczek nie było jeszcze obowiązkowe. Piosenka w radosny sposób zachęca do pozostania w domu, częstego mycia rąk i zachowywania ostrożności w czasie pandemii.

Urszula Szymczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, podkreśla, że muzykalni funkcjonariusze piosenkę nagrali w przerwie w pracy.

"Odkąd ty się pojawiłeś, nie dajesz żyć normalnie nam. Wiele w życiu nam zmieniłeś, lecz ja tę walkę wygrać mam. Aby wirus nas nie dopadł, musimy zawsze czujni być. Nie wychodzić bez potrzeby, bo przecież dalej chcemy żyć" - wpadający w ucho refren zna i śpiewa już wiele osób. "Przed koronawirusem cię obronię, lecz pamiętaj, byś ręce swoje często mył. Rękawiczki na zewnątrz zakładaj na swe dłonie. No i zostań dziś w domu, bezpiecznie, długo żyj" - śpiewają funkcjonariusze.

Udostępniane nagranie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Łowicza. - Nie spodziewaliśmy się, że piosenka naszych funkcjonariuszy stanie się aż takim hitem. Otrzymujemy wiele podziękowań i oznak sympatii. Ludzie doceniają pozytywny, radosny przekaz, który dodaje im otuchy, a także optymizm funkcjonaruszy - mówi U. Szymczak.

Dzięki nagraniu udostępnionemu nam przez policję możemy zaprezentować piosenkę naszym Czytelnikom.

Policjanci z Łowicza mają wiele talentów.
Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama