Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Franciszek Augustyński

W piątek 24 kwietnia, w wieku 77 lat, w tym 53. spędzonych w kapłaństwie, do domu Ojca odszedł ks. Franciszek Augustyński.

Franciszek Augustyński urodził się w 1943 roku. Świecenia kapłańskie przyjął w 1967 roku z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jako wikariusz pracował w Lubochni, Miłosnej, Wołominie, Podkowie Leśnej oraz w warszawskich parafiach św. Andrzeja Apostoła, a następnie - w latach 1979-1984 - w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce. Funkcję proboszcza pełnił w parafiach obecnej diecezji łowickiej: w Bolimowie, Lubochni i Kompinie. W latach 1993-2006 był proboszczem łowickiej parafii Świętego Ducha. Równolegle, poza parafią, pracował w Kurii Diecezjalnej Łowickiej. Ostatnie lata życia kapłańskiego spędził w Odessie na Ukrainie. Od 2011 roku - emeryt - wikary w odeskiej katedrze.

Msza św. pogrzebowa została odprawiona w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Odessie w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 10.30. Liturgii przewodniczył bp. ordynariusz: Stanisław Szyrokoradiuk. Po Eucharystii ciało śp. ks. Franciszka zostało złożone na II Chrześcijańskim Cmentarzu w Odessie.

W rodzinnej parafii w Tyliczu (diecezja tarnowska) Msza św. za zmarłego sprawowana była 27 kwietnia br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama