GN 43/2020 Archiwum

Pieśnią i modlitwą o nowe powołania

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Młodzież diecezji łowickiej, wraz z duszpasterzem ks. Jackiem Zielińskim, tym razem postanowiła modlić się pieśnią. Choć nie mogli spotkać się na czuwaniu powołaniowym, zjednoczyli się na modlitwie w swoich domach. Zobaczcie owoc ich pracy.

Choć sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie krzyżuje wszystkim plany, zmusza do odwoływania lub przekładania spotkań, dla wielu jest też motywacją, by szukać nowych pomysłów i form spotkania i modlitwy.

Wśród osób, które kreatywnie spędzają czas epidemii tworząc nowe projekty, przenosząc zajęcia i warsztaty do sieci, są także młodzi diecezji łowickiej. Kilkanaście osób natychmiast odpowiedziało na prośbę duszpasterza młodzieży diecezji łowickiej ks. Jacka Zielińskiego, który w trosce o powołania poprosił młodzież o nagranie utworu będącego jednocześnie modlitwą o wrażliwość na wołanie Pana, który mówi "Pójdź za Mną!".

Karolina Kołodziejska, Maja Płacheta, Maria Ploch, Julia Miazek, Małgorzata Kubik, Wiktoria Zwolińska, Maciej Miklaszewski, Sebastian Adamczyk, Franciszek Prokopiuk, Paulina Stasiak, Aleksandra Wielgomas, Marta Szczęsna, Agnieszka Adamiak, Katarzyna Duda oraz Wojciech Dębski - choć mieszkają w różnych stronach diecezji - połączyli siły, by swoim talentem, pracą, umiejętnościami i modlitwą podkreślić troskę o nowe powołania kapłańskie, zakonne, ale także te do życia w rodzinie.

Piosenką "Ześlij deszcz" młodzież wyraża wdzięczność za dotychczasowe powołania, za biskupów, księży, diakonów, kleryków łowickiego seminarium, siostry i braci ze zgromadzeń zakonnych diecezji. Dziękują za strumienie łask, którymi Bóg obdarza każdego i które często wymadlane są w Eucharystii oraz w ciszy zakonnych kaplic.

Ześlij deszcz.
Wojciech Debski

Na Niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza i czas modlitw o powołania powstał także nowy utwór "Drogę wskaż", który napisali ks. Rafał Woronowski (słowa) i Magdalena Gorożankin (muzyka). Młodzież od podstaw nagrała piosenkę, łącząc ją z modlitwą w intencji właściwego rozeznania swojego powołania i odwagi do przyjmowania woli Bożej. 

Przez całą niedzielę na profilu facebookowym duszpasterza diecezji łowickiej pojawiać się będą filmiki z modlitwą kapłanów o zgodę i jedność w rodzinach, rodziców w intencji kapłanów i młodzieży o rozeznanie powołania. W ten sposób cała wspólnota podkreśli troskę o wskazanie wyboru i umocnienie we właściwych decyzjach.

Drogę wskaż.
Wojciech Debski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama