VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Pandemia krzyżuje plany i zmusza do odwoływania wydarzeń, spotkań, pielgrzymek. Nie znaczy to jednak, że rezygnujemy z modlitwy, pokuty, dziękczynienia. Zapraszamy Was do wirtualnego pielgrzymowania razem z nami.

Scenariusz naszego spotkania był inny. W ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem”, tym razem w parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach 30 maja miała się odbyć VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

Z wiadomych względów nie może się ona odbyć tak, jak do tej pory. Jednak modlitwa, formacja i niesione przed Dzieło Dzielnych Kobiet dobro trwa. VII DPK będzie inna niż wszystkie. Postanowiłyśmy, jedynie w wąskim gronie organizatorów, udać się w pielgrzymce rowerowej do Giżyc, by tam przed cudownym obrazem Maryi upraszać dla każdej z was potrzebne łaski, a także prosić o ustanie pandemii. Nasze pielgrzymowanie odbywające się pod hasłem: „Pod Twoją obronę” rozpoczniemy w Rawie Mazowieckiej, w miejscu, w którym ostatni raz się spotkałyśmy. W ten sposób symbolicznie zabierzemy każdą z Was na pielgrzymi szlak. Podczas drogi zatrzymamy się na modlitwę w 7 parafiach. Z każdego miejsca będziemy prowadziły transmisję online.

Co roku nasze dzieło skłaniało nas do modlitwy i czynienia dobra. W tym roku pragniemy schronić się pod płaszczem opieki najlepszej z Matek. Pielgrzymując do Giżyc chcemy nie tylko wspólnie wołać o ustanie pandemii, ale także podjąć dzieło odnowienia jednej z kapliczek, tak jak czynili to nasi przodkowie. W tym celu na portalu zrzutka.pl rozpoczęłyśmy zbiórkę pieniędzy na odnowienie kapliczki św. Tekli i Matki Bożej. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Kapliczka pierwotnie postawiona była ku czci św. Tekli. Chcemy, by święta patronka powróciła na "swoje" miejsce.   Kapliczka pierwotnie postawiona była ku czci św. Tekli. Chcemy, by święta patronka powróciła na "swoje" miejsce.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Kapliczka, którą chcemy odnowić to najstarsza tego typu budowla, która znajduje się na skrzyżowaniu dróg giżyckiej parafii. Jej historia sięga XIX wieku. Wzniesiona została przez rodzinę, która traciła wszystkie nowo narodzone dzieci. Opłakująca swoje pociechy matka miała sen, by w okolicach domu wystawić kapliczkę św. Tekli. Kolejne dziecko przeżyło. Umieszczona w kapliczce figurka przetrwała do II wojny światowej. Zniszczyli ją hitlerowcy stacjonujący w pobliżu, którzy w ramach zabawy oddali do niej kilka strzałów. Po wojnie rodzina w miejsce świętej wstawiła figurę Matki Bożej. Podczas remontu chcemy na nowo umieścić w kapliczce św. Teklę, która jest patronką matek mających trudności z poczęciem dzieci, ale także przyzywana jest podczas pożarów, epidemii, zarazy.

Mamy też dla Was zadanie i jednocześnie prośbę. Zachęcamy, byście przez cały maj gromadziły się w świątyniach, przydrożnych i domowych kapliczkach – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – jednocząc się modlitewnie we wspólnocie Dzieła Dzielnych Kobiet.

Widocznym znakiem waszego zaangażowania w to dzieło i jedności duchowej niech będą fotografie. Prosimy Was o nadsyłanie do nas zdjęć, na których jesteście ze swoimi matkami. Jeśli nie posiadacie takiej fotografii prześlijcie dwa zdjęcia: swoje i swojej mamy. Z nadesłanych zdjęć zrobimy wspólną galerię, a także przygotujemy dla Was małą niespodziankę. Zdjęcia możecie wysyłać do nas na adres lowicz@gosc.pl podpisując je imieniem i nazwiskiem a także załączając zgodę na publikację wizerunku dostępną poniżej.


Treść zgody na publikację wizerunku:

Wyrażam zgodę na opublikowanie wizerunku oraz imienia i nazwiska w artykule prezentującym nadesłane treści.
Oświadczam, że przesyłam zdjęcia, do których posiadam pełnię praw autorskich, a ich treść nie godzi w niczyje dobra. Zgadzam się na jego publikację w wydawnictwach należących do Instytutu Gość Media oraz w mediach społecznościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..