Nowy numer 21/2020 Archiwum

Narkotyki zamiast atramentu

Po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa polegających na ograniczeniu widzeń z rodzinami oraz wyjściami osadzonych do pracy poza teren zakładu karnego rodzina jednego z więźniów podjęła próbę dostarczenia mu poprzez przesyłkę listową... narkotyków.

Wychowawca działu terapeutycznego dla skazanych uzależnionych od narkotyków udaremnił dostarczenie środków odurzających ukrytych w przesyłce pocztowej adresowanej do jednego z więźniów.  Substancja o wadze 0,88 grama i konsystencji proszku była ukryta w dwóch wkładach długopisu.

Skazany ubiegał się o zgodę na ich otrzymanie, gdyż - jak utrzymywał - są mu "niezbędne do wykonywania twórczości własnej". Tylko dzięki czujności funkcjonariusza Służby Więziennej narkotyki nie trafiły w ręce przestępcy. Test wykazał, że był to proszek ecstasy.

Substancję zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom policji, którzy ustalą teraz, kto próbował przemycić narkotyk. Dyrektor łowickiej jednostki penitencjarnej wszczął czynności wyjaśniające. Po ustaleniu sprawcy lub sprawców, usłyszą oni zarzut posiadania środków odurzających, jak i zarzut dostarczenia ich na teren więzienia. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

To już kolejne udaremnienie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Łowicza próby dostarczenia na teren zakładu niedozwolonej substancji. Wśród osób próbujących wnieść narkotyki na teren więzienia były m.in. matki osadzonych, które narkotyki chciały przenieść w bieliźnie albo kuli ortopedycznej. Ostatnio była też nieudana próba dostarczenia środków odurzających poprzez ich tzw. przerzut przez mur więzienia.

Funkcjonariusze ZK w Łowiczu są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostki przedmiotów i substancji niedozwolonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama