GN 43/2020 Archiwum

Sannicki koncert online

Paweł Kowalski i Aneta Todorczuk stworzyli majowy koncert słowno-muzyczny - jeden z tych, które odbywają się w sannickim pałacu od 1981 roku.

Koncert odbył się całkiem nietypowo, bo po raz pierwszy w historii przy pustej widowni. Powodem oczywiście nie był brak chętnych, ale obecna sytuacja epidemiologiczna. Nagranie koncertu zostało udostępnione przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w mediach społecznościowych. Tradycji stało się więc zadość i przynajmniej w ten sposób melomani mogli, i nadal mogą, uczestniczyć w sannickim koncercie chopinowskim.

Muzyka Chopina pod palcami wirtuoza fortepianu Pawła Kowalskiego brzmi wybornie. Artysta nie ograniczył się tylko do samej gry. Każdy cykl poprzedził nawiązaniem do kompozytora i krótką historią konkretnego utworu.

Aneta Todorczuk przeplotła dźwięki fortepianu poezją Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej i Jonasza Kofty. Swój autorski dobór strof uzasadniła trafnością i aktualnością słów poetów.

Współorganizatorami koncertu byli: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jego sannickie koło.

Kolejny koncert chopinowski 7 czerwca. W jakiej formie - to będzie zależało od sytuacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama