Nowy numer 14/2021 Archiwum

Dar na 100

Diecezjalne przedszkole św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie przystąpiło do projektu "Dar na 100". Efekty pracy wspólnoty przedszkola zachwycają, zaskakują i... potrzebują wsparcia na "ostatniej prostej".

Dzieci z grupy "Zajączków" i "Żabek" z Diecezjalnego Przedszkola św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie wraz z wychowawcami, nauczycielami, siostrami Misjonarkami Krwi Chrystusa i rodzicami przystąpiły do projektu "Dar na 100. urodziny św. Jana Pawła II". Efekty ich pracy można było nie tylko podziwiać, ale także wziąć w nich udział.

Od października, konsekwentnie w każdym miesiącu, wspólnota zaskakiwała inicjatywami, pomysłami i siłą modlitwy, z jaką zanosiła prośby za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

– Wielkim naszym pragnieniem było, aby słowo papieża Polaka i nauka z niego płynąca towarzyszyła naszym przedszkolakom każdego dnia tego wyjątkowego Jubileuszowego Roku. Podjęliśmy się wielu inicjatyw, które udało się nam zrealizować dzięki wspaniałym rodzicom naszego przedszkola – wyjaśnia Martyna Włudarczyk, wychowawca grupy "Zajączków".

Inicjatywy objęły różne dziedziny życia społecznego, religijnego i nauki. W październiku, miesiącu, w którym Karol Wojtyła został wybrany na stolicę piotrową, maluchy uczciły jego pamięć, składając kwiaty pod pomnikiem w Sochaczewie.

W listopadzie w przedszkolu odbył się wielki "Bal Wszystkich Świętych", którego hasłem przewodnim były słowa "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty" (Kpł 19,2).

W grudniu zaś dzieci z wielką starannością wykonywały kartki świąteczne z cytatami słów papieża Polaka i śpiewniki kolęd, które rozprowadzały podczas kiermaszu świątecznego. – Wysłaliśmy także kartkę świąteczną z życzeniami do papieża Franciszka z prośbą o błogosławieństwo naszego przyłączenia się do tej pięknej inicjatywy. Otrzymaliśmy od papieża list, w którym udzielił nam specjalnego błogosławieństwa – mówi wychowawczyni.

W projekcie znalazło się także styczniowe kolędowanie z babcią i dziadkiem, marcowe kąciki papieskie pod tytułem „Totus tuus – cały Twój, Maryjo!”, które wypełnione były zdjęciami, książkami, artykułami przyniesionymi przez dzieci.

W dzieło zaangażowane były także siostry Misjonarki Krwi Chrystusa posługujące w przedszkolu. – Zorganizowałyśmy warsztaty podczas dni skupienia dla dziewcząt „Eucharystia - Bóg nie umie dawać mało” w Miasteczku Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej. Polegały one na zabawie w koło fortuny, w którym hasła i kategorie związane były z życiem, edukacją, kapłaństwem Karola Wojtyły – wyjaśniają siostry. Ponadto s. Anuncjata w lutym odwiedziła rodzinny dom Karola Wojtyły, z którego przywiozła wiele opowieści, wspomnień i pamiątek.

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II uczczona była przez całe rodziny, które w oknach swych domów zawieszały flagi papieskie, paliły świece, a o 21.37 zjednoczyły się na modlitwie.

– Niestety, obecna sytuacja nie pozwoliła nam na realizację zaplanowanego na 10 maja przedstawienia teatralnego pt: „Lolek w ciszy Niepokalanej” – mówią organizatorzy. Jednak wzorem św. Jana Pawła II ani organizatorzy, ani maluchy nie poddały się. Hołd świętemu oddali poprzez nagranie piosenki w swoich domach. Choć osobno, razem stworzyli film i piosenkę, która bierze udział w "Domowym konkursie muzyki chrześcijańskiej" organizowanym przez sochaczewskie Centrum Kultury.

Efekt pracy przedszkolaków, rodziców, sióstr i nauczycieli można zobaczyć [TUTAJ] i oddać głos na wspólne dzieło w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Głosować można jeszcze przez dwa dni.

W najbliższą niedzielę 17 maja o godz. 15.30. na antenie TVP Info zostanie wyemitowany reportaż "Okiem wiary", w którym zostanie zaprezentowany klip "Abba Ojcze" w wykonaniu dzieci z grupy "Zajączki" oraz wypowiedzi s. Ewy Marii i osób tworzących nagranie pieśni. Program będzie poświęcony podsumowaniu projektu "Dar na 100" z okazji urodzin św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama