Nowy numer 19/2021 Archiwum

W hołdzie św. papieżowi

W parafii św. Floriana w Bedlnie, podczas Mszy św. o 9.00 uczczono 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Robert Awerjanow, proboszcz parafii. Z okazji urodzin papieża Polaka w świątyni przygotowano specjalną dekorację.

Mimo panującej pandemii, w okrojonym składzie, ale za to z wielkim dziękczynieniem w sercu wierni dziękowali Bogu za życie i pontyfikat papieża Polaka. 

W krótkiej homilii kapłan przypomniał pierwsze zawołanie św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Nawiązując do niego podkreślił, że tylko Chrystus wie, co każdy z nas nosi w sobie. – On doskonale zna nasze radości, niepokoje, lęki i tęsknoty. I tylko Chrystus zna odpowiedzi na pytania, które stawiamy sobie w naszym codziennym życiu – mówił ks. proboszcz.

Podczas Mszy św. sylwetkę Karola Wojtyły, a także jego nauczanie zaprezentowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Bedlnie w specjalnie przygotowanym na ten dzień programie. Śpiewając i recytując fragmenty twórczości Karola Wojtyły występujący przypomnieli Jego wielki pontyfikat. Komentarz przeczytała Klaudia Kopeć, a słowa samego papieża - Dawid Krakowiak. Dziewczynki w strojach góralskich, siostry Antosia i Ala Bogdańskie odśpiewały pieśń "Wadowice". Kamila Dudkiewicz recytowała wiersz Karola Wojtyły "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Milenka Skierska zaśpiewała hymn na 100. rocznicę urodzin Papieża "Nie zastąpi Ciebie nikt". Siostry Maria Kozłowska i Zofia Wasilewska w duecie wykonały pieśń "Omnia nuda et aperta" ze słowami Karola Wojtyły zawartymi w Tryptyku Rzymskim. Bliźniaczki Ania i Ala Kazimierczak w symbolicznym geście miłości wręczyły papieżowi serce. Pontyfikat, Pielgrzymki do Polski i ich hasła przybliżyła Ewa Kowalska, dyrektor SP w Bedlnie.

Warto wspomnieć, że dokładnie w 100. rocznice urodzin św. Jana Pawła II SP w Bedlnie miała otrzymać imię św. Jana Pawła II. W związku z pandemią uroczystość przesunięto na czas późniejszy. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali" Barkę". Występującym towarzyszył muzyczny zespół parafialny w składzie: Konrad Kozłowski - gitara, Krzysztof Trusiński - skrzypce. Scenariusz opracowała Jadwiga Wasilewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama