GN 43/2020 Archiwum

Tum. Świętują urodziny papieża Jana Pawła II

W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego obchody okrągłych urodzin św. Jana Pawła II były mocno rozbudowane i rozciągnięte na dwa dni. Nie dziwi rozmach - tumska parafia jest jedną z trzech miejscowości, obok Szymanowa i Łowicza, które odwiedził Karol Wojtyła.

O niezwykłym jubileuszu informują duża żółto-biała flaga zwisająca z wieży świątyni, dekoracja kościoła ułożona ze 100 tulipanów w kolorach papieskich, a także wystawa okolicznościowa "Twarze Jana Pawła". Ksiądz Piotr Nowak, proboszcz parafii, zachęcił wiernych do wykonania okolicznościowego tortu urodzinowego różnymi technikami (nie chodziło jedynie o ciasto). Parafianie wykazali się kreatywnością. Były torty z kwiatów, tektury, ze styropianu, masy solnej. Wierni zostali także zachęceni do dzielenia się ulubionymi fotografiami św. Jana Pawła II i zdjęciami z audiencji.

Tum. Świętują urodziny Papieża Jana Pawła II.

W dniu urodzin w samo południe zabrzmiały dzwony. Na godz. 17 zaplanowano Godzinę Jana Pawła II - "Opowiem ci o miłości". W programie: Różaniec, litania, pieśni, degustacja papieskich kremówek. Świętowanie zostanie zakończone w godzinie śmierci Ojca Świętego. Dokładanie o 21.37 wierni zaśpiewają "Barkę" i złożą kwiaty przed miejscem modlitwy świętego. Z wieży kościoła zabrzmi pieśń "Czarna Madonna".

W urodziny papieża w samo południe zabiły dzwony.   W urodziny papieża w samo południe zabiły dzwony.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Warto wspomnieć, że parafia posiada relikwie świętego, m.in. jego sutannę papieską.

W parafialnym muzeum znajduje się sutanna papieża.   W parafialnym muzeum znajduje się sutanna papieża.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Ks. Piotr Nowak pokazuje replikę ornatu, w którym kard. Wojtyła celebrował Mszę św. w Tumie w 1967 roku.   Ks. Piotr Nowak pokazuje replikę ornatu, w którym kard. Wojtyła celebrował Mszę św. w Tumie w 1967 roku.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama