Nowy numer 21/2020 Archiwum

Sięgnij po papieskie dokumenty

W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły ciekawą formę świętowania zaproponowało Zabrzeźniańskie Stowarzyszenie św. Jana Bosko.

Stowarzyszenie zaprosiło mieszkańców do sięgania po książki, dokumenty św. Jana Pawła II. Jak podkreślali pomysłodawcy, obcowanie ze św. Janem Pawłem II poprzez jego teksty pozwala nie tylko lepiej go poznać, ale także jest podpowiedzią i szansą na własny wzrost duchowy. Zachęcają do czytania książek, encyklik, katechez czy homilii papieskich. Osoby, które zdecydują się przystąpić do inicjatywy, proszone są, aby symbolicznie (niekoniecznie w urodziny, ale w całym roku papieskim) przeczytały 100 stron nauczania Jana Pawła II. Czytanie dzieł papieża może być stałą formacją. Na stronie facebookowej stowarzyszenia osoby, które podjęły wyzwanie, mogą dzielić się swoimi refleksjami, do czego zaprasza pomysłodawca wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama