Nowy numer 21/2020 Archiwum

Służymy pomocą - mamy to we krwi

W odpowiedzi na apel o oddawanie krwi wobec jej kurczących się rezerw, kilku funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łowiczu odpowiedziało na apel i stawiło się do Mobilnego Punku Poboru Krwi w Łowiczu. Wśród krwiodawców był więzienny kapelan ks. Bogdan Skóra.

Zbiórka krwi wśród funkcjonariuszy odbywała się w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga. To kolejna akcja pomocowa, obok szycia maseczek i zbiórki pieniędzy, inicjowana przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Wśród  całej grupy funkcjonariuszy byli reprezentanci wszystkich działów zakładu karnego, m.in. ewidencji, kadr, penitencjarnego, kwatermistrzowskiego. Był też wspomniany ks. kapelan.

Celem akcji jest zapewnienie dostępności krwi dla szpitali oraz promowanie przez SW idei honorowego krwiodawstwa. Organizatorzy oraz jednostki uczestniczące w akcji chcą podkreślić, że funkcjonariusze Służby Więziennej służą pomocą drugiemu człowiekowi, szerząc ideę dzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi, co w obecnych czasach pandemii koronawirusa COVID-19 zasługuje na szczególne uznanie. Oddana bezinteresownie krew ratuje zdrowie i życie ludzi w całej Polsce. Jest to tym bardziej cenna inicjatywa, że jak wynika z ocen stacji krwiodawstwa, krwi coraz bardziej brakuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama