GN 42/2020 Archiwum

Dmosin. Dziękowali za papieża i zawierzyli się Matce Kościoła

Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ordynariusz łowicki bp. Andrzej F. Dziuba. Pasterz diecezji przed mozaiką Mater Ecclesiae dokonał aktu zawierzenia parafii Matce Bożej i świętemu Janowi Pawłowi II. Wraz z wiernymi prosił także o zatrzymanie epidemii i wytrwanie w wierze.

Mszę św. poprzedziło nabożeństwo różańcowe, poprowadzone przez Koło Żywego Różańca św. Jana Pawła II i nabożeństwo majowe.  

W Eucharystii oprócz bp. Dziuby uczestniczyli: ks. Stanisław Banach, dziekan dekanatu Głowno, kapelan biskupi ks. Andrzej Sylwanowicz i ks. Tadeusz Jaros, proboszcz parafii. W przygotowanie liturgii zaangażowany był także ks. Adrian Czerwiński, wikariusz.  

Mszy św. dziękczynnej przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.   Mszy św. dziękczynnej przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.
Archiwum Parafii w Dmosinie

Na zakończenie Eucharystii słowa wdzięczności obok proboszcza parafii złożyli także wierni. – Czcigodny ks. biskupie, z całego serca dziękujemy Ci za Eucharystię, za twoją obecność z nami i wspólną modlitwę. Św. Jan Paweł II był i jest bardzo ważny w życiu każdego z nas – mówiła Halina Grabowicz, przewodniczącej rady parafialnej.

Historię Koła Żywego Różańca im. św. Jana Pawła II przybliżyła jego zelatorka Teresa Pawliczak. – Nasze koło powstało w październiku 2008 r. – mówiła pani Teresa. – Kiedy zbliżała się rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, postanowiłam zapytać moje koleżanki nauczycielki, czy chciałyby modlić się we wspólnocie za swoje dzieci w Róży Różańcowej. 20 osób zgłosiło się w ciągu tygodnia, bo dla matki dobro dziecka jest na pierwszym miejscu. Patron nie mógł być inny. Rocznica wyboru naszego rodaka zobowiązywała. Do Róży należy 20 matek. Modlimy się we wspólnocie, wspieramy, omadlamy ważne wydarzenia w życiu naszych pociech – egzaminy, ważne wybory życiowe. Prosimy dla naszych dzieci o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na każdy dzień, a dla nas rodziców o łaskę wytrwania i jedności w modlitwie – opowiadała zelatorka. Teresa Pawlak podkreśliła także, że KŻW Jana Pawła II angażuje się w życie parafii i celebruje rocznice związane z życiem patrona (2 kwietnia, 16 października, 18 maja. 8 grudnia), a także odnawia zawierzenie Matce Bożej.  

Po Mszy św. wierni wyszli przed świątynię, by tam przed kopią mozaiki Mater Ecclesiae uczestniczyć w uroczystym zawierzeniu parafii Matce Bożej przez pasterza diecezji. Mozaika jest wierną kopią wizerunku Matki Bożej znajdującej się na fasadzie pałacu apostolskiego przy Placu św. Piotra w Rzymie.  Na froncie dmosińskiego kościoła została umieszczona 2 kwietnia 2008 roku, w trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II. Było to wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Polaka. Uroczyście poświęcił ją bp Andrzej F. Dziuba 13 kwietnia 2008 r.

W uroczystościach uczestniczyli wierni, kapłani, a także bp Andrzej F. Dziuba.   W uroczystościach uczestniczyli wierni, kapłani, a także bp Andrzej F. Dziuba.
Archiwum parafii w Dmosinie
Plac przed kościołem i świątynię zdobiły dekoracje papieskie.   Plac przed kościołem i świątynię zdobiły dekoracje papieskie.
Archiwum parafii w Dmosinie
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama