Nowy numer 21/2020 Archiwum

Otwórzcie drzwi Chrystusowi - przesłanie i testament Jana Pawła II

W tygodniu, w którym obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, o największym z Polaków można mówić jeszcze bardzo długo. Przesłanie świętego papieża, klucz do jego pontyfikatu i zrozumienia testamentu przybliża bp Andrzej F. Dziuba.

Razem z Muzeum Historycznym Skierniewic, które z okazji urodzin św. Jana Pawła II zrealizowało cykl poświęcony świętemu papieżowi, odwiedziliśmy w domu biskupim bp. Andrzeja F. Dziubę, z którym rozmawialiśmy o pontyfikacie Jana Pawła II.

Biskup łowicki, przeprowadzając nas przez życie i nauczanie papieża, pokazał, w jakim kluczu należy czytać jego przesłania. Hierarcha podpowiedział także, w jaki sposób podjąć i zrealizować duchowy testament zostawiony nam przez Ojca Świętego.

Na stronach muzeum można oglądać zrealizowane filmy, przybliżające m.in. życiorys papieża, jego pielgrzymkę do Łowicza i wizyty na terenie dzisiejszej diecezji łowickiej.

Wspomnienie bp. Andrzeja F. Dziuby o św. Janie Pawle II
Gość Łowicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama