Nowy numer 21/2020 Archiwum

VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Dziś, po Mszy św. odprawionej o 7.00 w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej, dwie dziennikarki "Gościa Łowickiego" Agnieszka Napiórkowska i Magdalena Gorożankin wyruszyły w symboliczną rowerową pielgrzymkę kobiet do Giżyc.

Ze względu na pandemię tegoroczne pielgrzymowanie ma inny charakter. Biorą w nim udział tylko organizatorki przedsięwzięcia. Start nastąpił w Rawie Mazowieckiej, w miejscu ubiegłorocznej pielgrzymki. Celem jest parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach, gdzie w ołtarzu głównym świątyni odbiera cześć obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, zwanej Matką Boską Giżycką.

Pielgrzymowanie odbywa się pod hasłem: "Pod Twoją obronę". Pątniczki mają do przejechania ok. 75 km. Po drodze zatrzymają się w 7 parafiach, by rozważać 7 tajemnic radości Maryi. Jadą z prośbą o ustanie pandemii oraz o zdrowie i wiarę dla kobiet z diecezji łowickiej.

Dwa dni wcześniej z Rawy Mazowieckiej do Giżyc pieszo wyruszyła Ewa Zakrzewska, jedna ze współorganizatorek Diecezjalnego Dnia Kobiet i Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet. Dziś do Ewy dołączy Aneta Grzegorzewska. 

Od prawej: Agnieszka Napiórkowska i Magdalena Gorożankin.   Od prawej: Agnieszka Napiórkowska i Magdalena Gorożankin.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość
Napis na rowerze wskazuje na charakter wyprawy.   Napis na rowerze wskazuje na charakter wyprawy.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama