Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wesprzyj remont kapliczki

W ramach VII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet podjęłyśmy akcję odnowienia kapliczki w parafii Świętych Piotra i Pawła w Giżycach. Zbiórka zakończy się 31 maja. To ostatnie chwile, by wesprzeć dzieło.

Siódma Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet za nami, jednak do końca maja trwa zbiórka pieniędzy na renowację kapliczki w giżyckiej parafii. Co roku podczas Diecezjalnych Dni i Pielgrzymek Kobiet włączałyśmy się w akcje dobroczynne i modlitewne. Nie inaczej jest w tym roku.

Choć nie mogłyśmy się spotkać osobiście, zjednoczyłyśmy się na modlitwie. Teraz możemy zjednoczyć siły i razem zebrać pieniądze na remont kapliczki, będącej dodatkowym wotum o ustanie pandemii.

Kapliczka pierwotnie postawiona była ku czci św. Tekli. Chcemy, by święta patronka powróciła na "swoje" miejsce.   Kapliczka pierwotnie postawiona była ku czci św. Tekli. Chcemy, by święta patronka powróciła na "swoje" miejsce.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Kapliczka, którą chcemy odnowić, to najstarsza tego typu budowla, która znajduje się na skrzyżowaniu dróg giżyckiej parafii. Jej historia sięga XIX wieku. Wzniesiona została przez rodzinę, która traciła wszystkie nowo narodzone dzieci. Opłakująca swoje pociechy matka miała sen, by w okolicach domu wystawić kapliczkę św. Tekli. Kolejne dziecko przeżyło. Umieszczona w kapliczce figurka przetrwała do II wojny światowej. Zniszczyli ją hitlerowcy stacjonujący w pobliżu, którzy w ramach zabawy oddali do niej kilka strzałów. Po wojnie rodzina w miejsce świętej wstawiła figurę Matki Bożej. Podczas remontu chcemy na nowo umieścić w kapliczce św. Teklę, która jest patronką matek mających trudności z poczęciem dzieci, ale także przyzywana jest podczas pożarów, epidemii, zarazy.

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Link do zrzutki znajduje się TUTAJ.

Jeśli jednak wolicie zebrać pieniądze w parafii, wspólnocie lub w swoim gronie i przekazać je fizycznie, prosimy o kontakt mailowy na adres: lowicz@gosc.pl lub telefoniczny pod numer telefonu jednej z nas [TUTAJ].

Niech VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet dopełni się i w ten sposób zaznaczy swoją obecność w Giżycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama