#hot16challenge2 w diecezji

Do słynnej internetowej akcji dołączają włodarze miast, księża, wspólnoty, dziennikarze, lokalni artyści. Charytatywny rap ma coraz więcej zwolenników i ujawnia coraz więcej talentów.

Wszystko po to, by zwrócić uwagę społeczności i zachęcić do wsparcia materialnego medyków walczących z koronawirusem.

#hot16challenge2 to druga edycja akcji, którą w 2014 roku zapoczątkował raper Karol "Solar" Poziemski. 6 lat temu akcja była odpowiedzią na inne wyzwanie, które niekoniecznie służyło zdrowiu i zasadom moralnym. Raper w ramach odwrócenia uwagi stworzył wyzwanie dla kolegów raperów polegające na nagraniu wideo i rapowaniu 16-wersowej zwrotki pod dowolny beat. W tym roku do znanego już wyzwania doszedł cel charytatywny.

I tak od kwietnia rapuje niemal cała Polska. Politycy, aktorzy, wokaliści, dziennikarze... Nie inaczej jest między Łodzią a Warszawą. Do internetowej akcji dołączyli już m.in. prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak.

Krzysztof Jażdżyk #hot16challenge2
Miasto Skierniewice

Pojawiają się także chrześcijańskie wersy, za które odpowiedzialni są kapłani i członkowie wspólnot parafialnych i diecezjalnych. Wśród nich są Mateusz Jagiełło i ks. Marcin Moks, wikariusz parafii św. Ducha w Łowiczu. - Wyszedłem z inicjatywą przewartościowania #hot16challenge, który krąży obecnie po internecie. Zostałem nominowany przez znajomego do nagrania swojego utworu rapowego, lecz nigdy nie było mi po drodze ze środowiskiem hip hopowym, w związku z tym postanowiłem wykorzystać to jako możliwość szerzenia Dobrej Nowiny - wyjaśnia Mateusz.

Nominację Mateusz przyznał ks. Marcinowi, któremu z muzyką zawsze było po drodze. W ten sposób powstały dwie wersje psalmu 16 "Zachowaj mnie Boże, bo chronię się do Ciebie".

Jagiello #Hot16Challenge2 #Psalm16Challenge
JAGIELLO
ks. Marcin Moks - #hot16challenge2
Marcin Moks

Wyzwanie podjął także Marcin Zieliński, charyzmatyk pochodzący ze Skierniewic. "Szesnastkę" nagrał wraz z ks. Radosławem Rafałem MSV. Pokazał, że zachęcając do wsparcia finansowego medyków, wskazane jest wspieranie ich także modlitwą. Podejmowana przez duchowieństwo i wspólnoty akcja stała się nie tylko charytatywną, ale także ewangelizacyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..