Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przed maturą u Matki

Młodzież z Liceum i Technikum im. Wisławy Szymborskiej w Skierniewicach wraz z ks. Rafałem Babickim, katechetą i proboszczem parafii Niepokalanego Serca NMP udała się na pielgrzymką na Jasną Górę.

Uczniowie przybyli do Czarnej Madonny, by prosić o potrzebne łaski i wparcie na czas egzaminów maturalnych.

– Nigdy nie byłem na Jasnej Górze. Od dawna chciałem poznać to miejsce i jego historię. Cieszę się, że dziś miałem możliwość tu się modlić. Wiele intencji powierzałem Matce Bożej. Jedną z nich była zbliżająca się matura. Prosiłem o mądrość, natchnienia Ducha Świętego. Pełen wiary, ufności i spokoju wracam do domu – mówi Krzysztof Kuba.

Centralnym punktem programu pielgrzymki była Msza św. odprawiona o 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Eucharystii uczniowie mieli okazję zobaczyć wyjątkowe miejsce za klauzurą – Bibliotekę Jasnogórską, w której dwa razy do roku odbywają się posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski. Zwiedzali także Muzeum 600-leca. Tegoroczni maturzyści odprawili także nabożeństwo Drogi Krzyżowej na walach jasnogórskich. Rozważania poprowadzili ks. Rafał Babicki, a także uczniowie. W programie był też czas na osobistą modlitwę, skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, a także na adorację Najświętszego Sakramentu.

– Cieszę się, że w przededniu matury udało nam się przyjechać do Pani Jasnogórskiej. Tradycja została potrzymana – mówi ks. Rafał Babicki. – Znamienne jest to, iż byliśmy tu w święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także ważny dzień dla mnie, jako księdza. Modląc się z młodzieżą zawierzałem Matce Bożej nie tylko ich egzaminy, ale także wybory życiowe. Modliłem się też w intencji swoich parafian, a także o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i małżeńskie – dodaje ks. Rafał Babicki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama