W Tumie Łęczyckim można zobaczyć niezwykłą, jedyną jak na razie w województwie łódzkim, aleję drzew owocowych. Mieszkańcy parafii wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego miejsce nazwali aleją Owoców Pamięci.
Sad w Tumie znajduje się przy Muzeum Dziedzictwa Kościelnego - Bezcenne Miejsce, został założony w ramach projektu "Owoce Pamięci w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II". Opiekunem projektu jest Katarzyna Krakowska. Sad tworzy 27 drzew owocowych, dawnych, starych odmian. Liczba nie jest przypadkowa. Tyle lat trwał pontyfikat papieża Polaka. Każde drzewko będzie nosiło imię osoby, która je posadziła. Obok zostanie umieszczony cytat św. Jana Pawła II.
W Tumie w ramch projektu "Owoce Pamięci Jana Pawła II" posadzono 27 drzew owocowych.W sadzeniu sadu uczestniczyli: marszałek województwa łódzkiego - członek zarządu Andrzej Górczyński, wójt gminy Góra św. Małgorzaty Włodzimierz Frankowski, dyrektor parków Hieronim Andrzejewski. Rolę gospodarza pełnił ks. Piotr Nowak. Po posadzeniu drzewek wszyscy goście, a także wierni parafii zostali zaproszeni do skosztowania ciasta drożdżowego i kompotu, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich "Wojcieszki" z Tumu.
Drzewa zostaną posadzone nie tylko w Tumie, ale także m.in. w miejscach, które odwiedził papież Polak. Akcja dedykowana jest tradycyjnym sadom. Projekt obejmuje swoim zasięgiem obszar województwa łódzkiego, a za jego realizację odpowiedzialny jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Zanikające sady tradycyjne to zanikające siedliska dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Projekt ma pokazać rolę tradycji i tożsamości w życiu człowieka, tak często podkreślaną w encyklikach Ojca Świętego. Chodzi też o odtworzenie w regionie łódzkim części zanikających sadów tradycyjnych i alei oraz upowszechnienie wiedzy o ich znaczeniu. Sady i aleje powstaną w przestrzeni publicznej i będą naturalnymi pomnikami pamięci o papieżu Polaku.