Boże Ciało 2020. Góra św. Małgorzaty przejdź do galerii

Cała wspólnota parafialna zaangażowana była w przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała. Dziś za Najświętszym Sakramentem podążali nawet najmłodsi parafianie.

Tradycyjna procesja ulicami miejscowości przeszła w parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Górze św. Małgorzaty. Od kilku dni nad jej przygotowaniem czuwali mieszkańcy wraz z proboszczem ks. Andrzejem Gałajem.

W tym roku budowy ołtarzy podjęli się: rodzina Kaźmierczaków ze Sług, mieszkańcy Góry I i Brysk I, druhny i druhowie OSP oraz mieszkańcy Podgórzyc. W odpowiedzi na zaproszenie księdza proboszcza licznie przybyli nie tylko mieszkańcy miejscowości należących do parafii, ale także ministranci, lektorzy, bielanki sypiące kwiaty. 

W asyście druhów strażaków z OSP Góra św. Małgorzaty, osób niosących chorągwie, wstążki, feretrony i sztandary - Najświętszy Sakrament nieśli kapłani ks. Andrzej Gałaj i ks. Ryszard Pajda. O oprawę muzyczną Mszy i procesji zadbała orkiestra dęta na czele z organistą Krzysztofem Stodulskim.

Dla wiernych to pierwsze w tym roku tak wyjątkowe spotkanie w parafii. Do tej pory, z powodu pandemii, obchody świąt i uroczystości kościelnych miały symboliczny wymiar, w dużo mniejszym gronie. Dziś, z zachowaniem zaleceń i zasad bezpieczeństwa, wierni przyszli na spotkanie z Chrystusem, ale i wspólnotą parafialną.

Filmy z uroczystości Bożego Ciała w Górze św. Małgorzaty, a także ciekawostki i wydarzenia z parafii dostępne są na facebooku parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..