Nowy numer 48/2023 Archiwum

Puszcza Mariańska. Rocznica w Boże Ciało przejdź do galerii

Biel sukienek i czerń garniturów wypełniła świątynię w Puszczy Mariańskiej. Kilkadziesiąt młodych serc przyszło oddać część Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa. W ten sposób dzieci przeżywały rocznicę swojej I Komunii Świętej.

Rocznica I Komunii Świętej wyjątkowo wpisuje się w uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Przypomnienie o wielkiej miłości Boga do człowieka, która najmocniej przejawia się w Eucharystii, skierowane było zarówno do młodszych, jak i starszych wiernych.

W parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Zbigniew Borkowski MIC. W procesji eucharystycznej za Chrystusem podążali ojcowie marianie, którzy w tym roku obchodzą 350-lecie istnienia zgromadzenia, ministranci, lektorzy, bielanki sypiące kwiaty i licznie zgromadzeni wierni niosący chorągwie, różaniec i feretrony.

Uroczystość Bożego Ciała połączona była z rocznicą I Komunii Świętej.   Uroczystość Bożego Ciała połączona była z rocznicą I Komunii Świętej.
Archiwum Parafii w Puszczy Mariańskiej

W tym roku procesja odbyła się dookoła placu między świątynią a cmentarzem parafialnym. Ołtarze przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca z Puszczy Mariańskiej, strażaków z Michałowa i Walerian, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców pod opieką s. Ewy oraz przez grupę biblijną, nawiązywały do Eucharystii, Matki Bożej, Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II.

Wierni nie kryli radości, że mogli uczestniczyć w uroczystości Bożego Ciała i idąc w procesji publicznie wyznać wiarę. Liczna asysta, po zakończeniu uroczystości, udała się na zimny i słodki poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy