Nowe Miasto nad Pilicą. Boże Ciało z kard. Wyszyńskim przejdź do galerii

Cztery ołtarze, ponad 10 zgromadzeń zakonnych, licznie zgromadzeni wierni i jeden Pan, dla którego wszyscy się zebrali. W tym roku ołtarze nawiązywały do postaci dwóch wielkich Polaków - św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.

W Nowym Mieście nad Pilicą w uroczystość Bożego Ciała zaangażowały się wszystkie wspólnoty parafialne, zakonne, Ochotnicza Straż Pożarna, chór klasztorny, schola dziecięca, ministranci, lektorzy, bielanki sypiące kwiaty i niosące poduszki, wierni niosący chorągwie i feretrony. Każdy chciał mieć swój udział i oddać cześć Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa.

Uroczystościom przewodniczył dziekan ks. Mariusz Zembrzuski.   Uroczystościom przewodniczył dziekan ks. Mariusz Zembrzuski.
Zuzanna Kraska

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył dziekan nowomiejski i zarazem proboszcz parafii ks. Mariusz Zebmrzuski. Słowo zaś wygłosił wikariusz parafii ks. Jakub Kita. – Wydaje mi się, że doskonałym wprowadzeniem do tej uroczystości, byłaby sytuacja, gdybyśmy przyszli tutaj głodni. Patrzymy na nasze środowiska, rodziny, na to, co proponuje nam świat i odczuwamy niedosyt, pragnienie, głód. I trudno nam te głody zaspokoić. Ludzie są dziś głodni spotkań, podróżowania, i tego wszystkiego, co "wirus nam zabrał". Ale czy jesteśmy głodni Pana Boga? Trudno jest być głodnym Boga w Polsce, gdzie kościół stoi na kościele, kiedy Eucharystia jest taka prosta – mówił.

W procesji Bożego Ciała szli także ojcowie, bracia i siostry ze zromadzeń zakonnych w Nowym Mieście nad Pilicą.   W procesji Bożego Ciała szli także ojcowie, bracia i siostry ze zromadzeń zakonnych w Nowym Mieście nad Pilicą.
Zuzanna Kraska

Po Mszy św. wierni wyruszyli w procesji eucharystycznej dookoła świątyni. Ołtarze nawiązujące do Eucharystii, a także osoby św. Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego przygotowali w tym roku: siostry wspomożycielki z mieszkańcami Pobiednej i Woli Pobiedzińskiej, siostry sercanki z pomocą mieszkańców Świdrygał i Gostomii oraz kupców, siostry niepokalanki wraz z mieszkańcami z Bełka i Wólki Gostomskiej oraz siostry honoratki i parafianie z Sacina i Rosochy wraz z druhami strażakami.

Siostry niepokalanki zadbały, by każdy wierny zabrał ze sobą słowo kard. Wyszyńskiego.   Siostry niepokalanki zadbały, by każdy wierny zabrał ze sobą słowo kard. Wyszyńskiego.
Zuzanna Kraska

Ponadto siostry niepokalanki przygotowały karteczki z cytatami kard. Stefana Wyszyńskiego, które wierni mogli zabrać ze sobą do domu. Wierni z utęsknieniem czekają na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, który jest nie tylko patronem szkoły w Nowym Mieście nad Pilicą, ale też orędownikiem w wielu sprawach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..