Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Boże Ciało 2020. Brochów przejdź do galerii

Tradycyjna procesja ulicami miejscowości przeszła w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie. W jej przygotowanie zaangażowali się m.in. druhowie strażacy z jednostek gminy Brochów oraz Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha".

Obchodom uroczystości przewodniczył proboszcz parafii ks. Paweł Olszewski. Po Mszy św. ulicami miejscowości kapłan przeszedł, niosąc Najświętszy Sakrament i błogosławiąc mieszkańcom. Asystę przy Jezusie Eucharystycznym pełnili druhowie strażacy, ministranci, osoby niosące chorągwie i feretrony oraz licznie zgromadzeni wierni.

O ołtarze zadbała wspólnota parafialna.   O ołtarze zadbała wspólnota parafialna.
Marta Przygoda /Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha"

Procesja udała się do czterech ołtarzy: przy figurze Matki Bożej, przygotowanym przez mieszkańców miejscowości Konary, przy kościele i przy popiersiu Fryderyka Chopina, który stworzyli mieszkańcy Brochowa, oraz przy figurze św. Rocha. O ostatni ołtarz zadbali członkowie Stowarzyszenia "Konfraternia św. Rocha".

Nie brakowało chętnych do niesienia feretronów i chorągwi.   Nie brakowało chętnych do niesienia feretronów i chorągwi.
Marta Przygoda /Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha"

Przy każdym z nich nie brakowało tradycyjnych gałęzi brzozy, kwiatów i modlitwy wiernych, którzy z radością przyszli na spotkanie z Chrystusem i wspólnotą parafialną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy